27 września
niedziela
Wincentego, Mirabeli, Justyny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Nowy serwis jp2.tvp.pl - bogate źródło wiedzy o życiu św. Jana Pawła II

Ocena: 4.7
594

Z okazji 100. urodzin Papieża, Telewizja Polska przygotowała specjalny serwis internetowy jp2.tvp.pl. To najbogatsza cyfrowa biblioteka materiałów o życiu Jana Pawła II, która powstała dzięki unikalnym zbiorom archiwalnym TVP.

Filmy dokumentalne, homilie, zdjęcia, teksty publicystyczne i relacje ze spotkań oraz ponad 500 materiałów filmowych ze wszystkich pielgrzymek Jana Pawła II do Polski, Telewizja Polska udostępnia w dedykowanym Papieżowi serwisie jp2.tvp.pl.
Jan Paweł II podczas swojego pontyfikatu ośmiokrotnie odwiedził Polskę. Częściowo zrekonstruowane cyfrowo i udostępnione nagrania stanowią wyjątkowe relacje ze spotkań z Ojcem Świętym i niezapomnianych wydarzeń, których byliśmy świadkami.

Strona internetowa jp2.tvp.pl to bogate źródło wiedzy o życiu Jana Pawła II, które można śledzić z perspektywy najbliższych przyjaciół i współpracowników z Krakowa i Watykanu, wiernych oraz w kadrach osobistego fotografa papieskiego. Bogate kalendarium obejmuje wydarzenia z życia Ojca Świętego wraz z najważniejszymi datami oraz wspomnienia wybitnych postaci.

W serwisie dostępne są niezwykłe filmy dokumentalne, które odsłaniają mniej znane szczegóły z życia Ojca Świętego, jak „Moje życie dla niego” o życiu Arturo Mari, czy „Jan Paweł II i jego przyjaciel” o wieloletniej przyjaźni młodego Lolka i żydowskiego chłopca, Jurka, a w późniejszych latach – Papieża i Jerzego Klugera, emerytowanego inżyniera. Z kolei film Pauliny Guzik „Lubię patrzeć, jak wschodzi słońce” ukazuje fundament myśli i dorobek intelektualny Jana Pawła II. Film został wzbogacony o unikalne materiały z archiwum Telewizji Polskiej.

Na jp2.tvp.pl  obejrzymy również zapis spotkania Papieża z Matką Teresą z Kalkuty w Warszawie w 1987 roku, czy Aktu Oddania Matce Bożej, którego Jan Paweł II dokonał na Jasnej Górze w 1979 roku. Znani publicyści, dziennikarze oraz duchowni dzielą się także własną refleksją na temat życia Ojca Świętego.

W zasobach serwisu znalazły się także filmy fabularne o tematyce papieskiej lub religijnej, jak „Jan Paweł II” w reżyserii Johna Kenta Harrisona z Jonem Voightem w roli głównej, czy film „Miłość i miłosierdzie”, poświęcony Świętej Siostrze Faustynie Kowalskiej.

Archiwalne materiały filmowe wyeksponowane zostały w serwisie w ośmiu kategoriach i ukazują przebieg pielgrzymek papieskich oraz ich kluczowe i warte zapamiętania momenty, takie jak: poruszające homilie, spontaniczne wypowiedzi, czy wzruszające spotkania z wiernymi.

Po zakończeniu obchodów 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II serwis jp2.tvp.pl będzie uzupełniany o kolejne materiały, także nadesłane przez internautów, stając się największym zbiorem pamiątek związanych z pielgrzymkami i nauczaniem Ojca Świętego.

W serwisie dostępna będzie również sekcja „Nasz Jan Paweł II”, w której internauci będą mogli podzielić się wspomnieniami spotkań z Janem Pawłem II wysyłając i udostępniając prywatne pamiątki – zdjęcia i nagrania z apostolskich podróży Papieża do Polski.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 27 września

Niedziela, XXVI Tydzień zwykły
Daj mi poznać Twoje drogi, Panie,
naucz mnie chodzić Twoimi ścieżkami.

+ czytania liturgiczne (rok A, II): Ez 18,25-28; Ps 25,4-9; Flp 2,1-11; Mt 21,28-32
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ "tak" albo "nie", od którego zależy wszystko - komentarz tygodnika Idziemy

- Reklama -


Najczęściej czytane artykuły

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter