18 lutego
niedziela
Szymona, Konstancji, Flawiana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Papież broni pracowników Sky Italia

Ocena: 0
487

Pozdrawiając podczas dzisiejszej audiencji pielgrzymów włoskich, Franciszek wyraził szczególną troskę o los zwalnianych pracowników stacji Sky Italia.

– Szczególną myśl kieruję ku pracownikom Sky Italia i życzę, aby ich sytuacja pracownicza mogła szybko znaleźć rozwiązanie, z poszanowaniem praw wszystkich, a zwłaszcza rodzin – powiedział Franciszek. – Praca daje nam godność, a odpowiedzialni za losy narodów przywódcy są zobowiązani do czynienia wszystkiego, co w ich mocy, aby każdy mężczyzna i każda kobieta mogli pracować i w ten sposób mogli chodzić z podniesionym czołem, patrzeć innym prosto w oczy, posiadając godność. Kto z powodu manipulacji ekonomicznych, nie do końca jasnych układów zamyka fabryki, likwiduje miejsca pracy, odbierając ludziom możliwość zatrudnienia, popełnia niezwykle ciężki grzech – stwierdził papież.

Zapowiedziana na początku lutego reorganizacja należącej do korporacji Ruperta Murdocha Sky Italia przewiduje zwolnienie 194 pracowników, w tym 13 dziennikarzy, a przeniesienie 378 (w tym 102 dziennikarzy). Decyzja ta spotkała się z protestami, tym bardziej, że oznaczałoby to, że w Rzymie z obecnych 669 pracowników pozostałoby jedynie 181.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


Najczęściej czytane artykuły

SALON DZIENNIKARSKINajwyżej oceniane artykuły