14 lipca
niedziela
Ulryka, Bonawentury, Kamila
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Polskie Radio: Modlitwa do Nieba Światłem w Ciemności

Ocena: 3.8
1099

Na antenie Programu I w nocy z soboty na niedzielę emitowany będzie specjalny program przygotowany przez Naczelną Redakcję Programów Katolickich. Podczas audycji nie zabraknie wprowadzenia w zadumę związaną ze świętem Wszystkich Świętych, a także refleksji nad losem utraconych, niechcianych i odrzuconych dzieci. Pasmo inspirowane jest inicjatywą „Różaniec do Granic Nieba”.

U progu uroczystości Wszystkich Świętych na antenie Programu I usłyszymy audycję specjalną poświęconą tematyce m.in. dusz osób zmarłych oraz dzieci nienarodzonych. W programie będzie można bliżej poznać inicjatywę „Różańca do Granic Nieba”, o której opowie jeden z jej organizatorów, Maciej Bodasiński. Agnieszka Kminikowska przybliży natomiast, na czym polega ten projekt i w jaki sposób można się w niego włączyć.

W audycji nie zabraknie również innych gości. S. Anna Czajkowska opowie o tym, czym jest czyściec oraz wskaże, co Kościół mówi na temat wspomagania dusz czyśćcowych. Marianin, ks. Krzysztof Stompar wyjaśni natomiast kwestię odpustu zupełnego.

Na antenie usłyszeć będzie można także Katarzynę Pazdan, animatorkę Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, która opowie o modlitwie za przyczyną dzieci odrzuconych. Adam Kowalewski przypomni sylwetkę św. Maksymiliana Kolbego, świadka i obrońcy życia. O Prymasie Stefanie Wyszyńskim i znaczeniu Jasnogórskich Ślubach Narodu, gdzie jasno wskazano zobowiązanie do stania na straży każdej kołyski powie o. Mariusz Tabulski. W rozmowach uczestniczył będzie również ks. Grzegorz Gołąb - ‘ocaleniec’, obecnie proboszcz podwarszawskiej parafii, promujący modlitwę za nienarodzone dzieci.

Program odbędzie się w nocy z 31 października na 1 listopada od 0:00 do 3:00. Do tematu nawiązywać będzie także coniedzielna, poranna (godz. 6.00 - 9.00) Familijna Jedynka.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 13 lipca

Sobota, XIII Tydzień zwykły
Wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta
Błogosławieni jesteście, jeżeli złorzeczą wam z powodu imienia Chrystusa,
albowiem Duch Boży na was spoczywa

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 10, 24-33
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter