3 października
poniedziałek
Teresy, Heliodora, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Powstał portal Jedenznas.pl

Ocena: 0
1142

Portal jedenznas.pl będzie gromadził informacje ze świata bioetyki i tematyki pro-life a także donosił o zagadnieniach dotyczących obrony czy promocji wartości, które podejmują europejscy i krajowi ustawodawcy.

2016-03-20 13:32
pra / Kraków (KAI),sg

Portal uruchomiła właśnie krakowska Fundację „Jeden z nas”.

– Chcemy w jednym miejscu gromadzić te wszystkie informacje tak, by każdy człowiek był poinformowany, by wiedział, co się w tych sprawach dzieje – mówi Jakub Bałtroszewicz. Pomysłodawca portalu i szef Fundacji „Jeden z nas” dodaje, że portal ma służyć jako watchdog, czyli „obserwator tego, co nasi politycy – szczególnie ci w Parlamencie Europejskim – robią w sprawie obrony życia, rodziny czy walki z ideologią gender”.

– Wielu polityków w trakcie swoich kampanii wyborczych deklarowało bardzo konkretne zachowania i promowanie konkretnych spraw, jak chociażby obronę chrześcijańskiej wizji człowieka. My chcemy na tym portalu pokazywać, jak poszczególni politycy robią to w praktyce. Czy rzeczywiście wywiązują się ze swoich obietnic – zapowiada Bałtroszewicz. Dodaje, że przed kolejnymi wyborami każdy będzie mógł zajrzeć na portal i sprawdzić czy dany kandydat wywiązał się ze swoich obietnic czy pozostał w sferze deklaracji.

Wg Bałtroszewicza obrona świata wartości pro-life będzie skuteczna tylko wówczas, gdy świadomi i dobrze wyedukowani ludzie będą podejmowali decyzje o tym, kto ma ich reprezentować w instytucjach, które odpowiedzialne są za powstawanie większości prawa obowiązującego w naszym kraju.

Na portalu każdego dnia ma pojawiać się kilka newsów. Jego zaletą ma być fakt, że w jednym miejscu będzie gromadził wszystkie informacje dotyczące obrony wartości i tego co się dzieje w Polsce i na świecie w sprawach związanych z bioetyką.

Bałtroszewicz zaznacza, że dotychczas wiedza dotycząca różnych zagadnień pro-life była bardzo rozproszona w internecie. – W swojej pracy potrzebowałem informacji na temat tego, jak wyglądają prawne regulacje dotyczące in vitro w krajach Unii Europejskiej. W jednym miejscu takiej wiedzy nie można znaleźć. Ambicją tego portalu jest to, żeby osoba zainteresowana mogła w jednym miejscu uzyskać kompetentne i ciekawe informacje o tym, co się w tych sprawach dzieje – zapowiada pomysłodawca portalu jedenznas.pl.

Portal jedenznas.pl został uruchomiony 19 marca, w tym samy czasie, gdy Fundacja „Jeden z nas” wspólnie z Międzywydziałowym Instytutem Bioetyki przy Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie uruchomiła pierwszą w Polsce Poradnię Bioetyczną.

– Mam nadzieję, że te dwa aspekty działalności Fundacji „Jeden z nas”, czyli portal i Poradnia pomogą ludziom odnaleźć się w świecie bioetyki, który jest coraz bardziej skomplikowany, często niezrozumiały, a nierzadko my sami nie mamy czasu, żeby w tym świecie się zorientować – mówi Bałtroszewicz.

 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 3 października

Poniedziałek, XXVII tydzień zwykły, dzień powszedni
Daję wam przykazanie nowe, abyście się wzajemnie miłowali,
tak jak Ja was umiłowałem.

+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Łk 10, 25-37
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszNajczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter