20 października
niedziela
Ireny, Kleopatry, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Powstała wirtualno-modlitewna wspólnota

Ocena: 0
1189

Z inicjatywy Zgromadzenia Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego de Saxia powstała modlitewna wspólnota Przyjaciele Pocieszyciela. Do grupy można przyłączyć się przez internetową deklarację.

fot. pixabay.com/CC0

– Zauważyłam, że coraz więcej osób szuka Koronki ku czci Ducha Świętego. Błyskawicznie zaczęły zmieniać się liczniki odwiedzin na stronach związanych z tą modlitwą. Przyszła więc myśl, że być może niektóre z tych osób, chciałyby zatrzymać się przy koronce na dłużej, wejść w tę modlitwę głębiej – mówi o pomyśle powstania wspólnoty s. Pia Kaczmarczyk.

Do modlitewno-wirtualnej wspólnoty dołączyć może każdy chętny. Jak zapewnia s. Pia: „Wystarczy pragnienie bycia w tej wspólnocie i pragnienie przyzywania Ducha Świętego każdego dnia słowami Koronki ku czci Ducha Świętego”. Modlitewną deklarację można złożyć na określony czas np. na miesiąc czy rok. Istnieje też opcja decyzji odmawiania tej modlitwy przez całe życie. Członkowie dostają drogą poczty elektronicznej potwierdzenie o przynależności do grupy, a także comiesięczne rozważania do modlitwy. Siostry Kanoniczki zapewniają także o swoim modlitewnym wsparciu wszystkich członków.

W tym momencie wspólnota liczy 23 osoby z różnych diecezji. Jest osoba z Niemiec, z Anglii, a pozostali pochodzą z 15 różnych diecezji w Polsce. Najmłodsza osoba ma 18 lat, a najstarsza 71. 18 osób dołączyło do wspólnoty na całe życie.

Powstała wspólnota postawiła sobie konkretne cele. Przede wszystkim modlitwa do Ducha Świętego, poznanie Jego Osoby czy świadczenie o działaniu Ducha Świętego w codzienności.

Wspólnota z założenia nie będzie się spotykać. Jak zapewniają siostry, to nie uniemożliwia budowania wspólnotowych więzi. – Wspólnotę tworzą ludzie, których łączy wspólny cel niezależnie od tego, ile kilometrów są od siebie oddaleni. Przyjaciele Pocieszyciela to taka wspólnota na odległość, a jednocześnie bardzo bliska, jeśli spojrzeć na nią w duchu wiary. Łączy ją Osoba Ducha Świętego, dla którego nie ma granic – podsumowuje s. Pia Kaczmarczyk.

Inicjatywa wspólnoty Przyjaciele Pocieszyciela wpisuje się w przeżywany pod hasłem „Duch, który umacnia miłość” rok duszpasterski oraz w przygotowania do roku jubileuszowego – w 2020 r. Zgromadzenie Sióstr Kanoniczek Ducha Świętego będzie obchodzić jubileusz 800–lecia przybycia Zakonu Ducha Świętego do Polski.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 20 X

"Czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?"

Dziś w Kościele:
niedziela XXIX tygodnia zwykłego 
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Wj 17,8-13; Ps 121,1-8; 2Tm 3,14–4,2; Łk 18,1-8
+ Komentarz Bractwa Słowa Bożego do czytań
+ Komentarz tygodnika Idziemy

Po Anielskiej serii przypominamy Spotkania z Aniołami - seria I (codziennie nowy odcinek)
1. Po co są Aniołowie?
2. Dogmaty anielskie
3. Misja anielska
4. Anioły w Starym Testamencie; 5. Chrystus jest centrum świata; 6. Aniołowie w chwilach pokusy; 7. Aniołowie opiekują się Kościołem;
8. Imiona Anielskie; 9. Jak zaprzyjaźnić się z Aniołem?; 10. Anioły czynią cuda; 11. Anioły chcą nam pomagać; 12. Co ucieszy Anioła?

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMYNajczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -