14 lipca
niedziela
Ulryka, Bonawentury, Kamila
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Prezes Polskiego Radia podała się do dymisji

Ocena: 0
1776

Barbara Stanisławczyk-Żyła zrezygnowała z funkcji prezesa Polskiego Radia. Po niedzieli Rada Mediów Narodowych będzie musiała się spotkać i przedyskutować sytuację – powiedział PAP członek RMN Juliusz Braun.

fot. PAP/Radek Pietruszka

Konkurs na prezesa Polskiego Radia Rada Mediów Narodowych rozstrzygnęła w czwartek. Decyzją RMN Stanisławczyk-Żyła ponownie została prezesem PR. Rada zdecydowała też, że zarząd PR będzie dwuosobowy i że zasiądzie w nim też Mariusz Staniszewski.

Braun powiedział w sobotę PAP, że Stanisławczyk-Żyła złożyła rezygnację z dniem 31 marca i nie uzasadniła jej w żaden sposób.

– To dla wszystkich wielkie zaskoczenie, na które chyba nikt nie był przygotowany. Rozmawiałem z prezesem Rady Krzysztofem Czabańskim; po niedzieli będziemy się musieli spotkać i przedyskutować sytuację – powiedział Braun.

Portal Niezalezna.pl informując o rezygnacji Stanisławczyk-Żyły cytuje też wypowiedź szefa RMN, który powiedział, że rezygnacja Stanisławczyk-Żyły to dla niego przykre zaskoczenie.

– Nie rozumiem powodu tej decyzji, tym bardziej że jeszcze wczoraj prezes Barbara Stanisławczyk deklarowała wolę współpracy. Została przecież powołana na czteroletnią kadencję. No cóż, bycie prezesem Polskiego Radia nie jest obowiązkowe, ale jestem ogromnie zaskoczony i jest mi niezmiernie przykro – powiedział Czabański, cytowany przez Niezależną.pl (PAP)

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 13 lipca

Sobota, XIII Tydzień zwykły
Wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta
Błogosławieni jesteście, jeżeli złorzeczą wam z powodu imienia Chrystusa,
albowiem Duch Boży na was spoczywa

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 10, 24-33
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter