28 lutego
niedziela
Romana, Ludomira, Lecha
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Projekty z pasji życia

Ocena: 0
681

Rodzina i szczególna relacja z siostrą jest dla niej oparciem. Dzięki zgranemu zespołowi Radia Warszawa, do którego należy Katarzyna Wójcik, możliwa jest realizacja ciekawych projektów.

fot. arch. Katarzyny Wójcik

Dzieciństwo wspomina jako radosny czas w wielopokoleniowym domu, z rodzicami i dziadkami. Mieszka w warszawskim Wawrze i nie wyobraża sobie życia w innym mieście. Jest absolwentką XIX Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Warszawy, stąd historia miasta jest bliska jej sercu. – Pielęgnuję w sobie miłość do podróży, jeśli tylko mam czas, staram się gdzieś wyruszać. Przez wiele lat byłam wychowawczynią na obozach dla młodzieży. Myślę, że to ważne, żeby zaszczepiać młodym ludziom zamiłowanie do kultury i przyrody – mówi Katarzyna Wójcik.

Ma grono bliskich przyjaciół, do których może zwrócić się z każdą radością i każdym smutkiem – wie, że odbiorą telefon od niej o każdej porze. W Radiu Warszawa lubi słuchać audycji poradnikowych, reportaży i świadectw. Z zespołem św. Cecylii, w którym śpiewa w jednej z warszawskich parafii, co roku na kilka dni wyjeżdża na Roztocze. – To jest dla mnie pomysł na spotkanie z Panem Bogiem, wyrażenie mojej wiary i czas spędzony z przyjaciółmi – podkreśla.

W radiu zajmuje się realizacją różnego rodzaju projektów, dzięki czemu może wykorzystywać swoje zainteresowania oraz rozwijać wiedzę i umiejętności w nowych dziedzinach. – Co roku organizujemy jako Radio Warszawa bal charytatywny, za który jestem odpowiedzialna wraz z całym zespołem. W pracy najważniejsze dla mnie są relacje z ludźmi i możliwość rozwoju. Miło słyszeć od słuchaczy i grantodawców, że przygotowana audycja okazała się wartościowa i poszerzyła czyjąś wiedzę. Pierwszym przygotowanym przeze mnie projektem były audycje związane z ekologią i przyrodą. Natomiast najbliższy mojemu sercu był projekt, który przygotowałam we współpracy z Kasią Supeł-Zaboklicką. Pokazałyśmy w nim osoby niepełnosprawne, które żyją pełnią życia – wyjaśnia.

Dodaje, że trudnością w pracy specjalisty ds. marketingu jest działanie pod presją i krótkie terminy na realizację zadań. – Ta praca wymaga pokory i cierpliwości, nie zawsze wnioski o dofinansowanie, które napiszemy, zostają pozytywnie rozpatrzone – stwierdza. Zaznacza, że jest osobą upartą: jeśli coś postanowi, to stara się wszystko zrobić na czas i dopiąć na ostatni guzik. Ale często nie potrafi powiedzieć „nie”, przez co angażuje się w zbyt wiele różnych inicjatyw. W jej życiu dużą rolę odgrywa rodzina. Najbliżsi stoją za nią i ją wspierają, niezależnie od tego, co się dzieje.

Katarzyna ceni sobie szczególnie więź z niepełnosprawną siostrą. – Dużo nauczyłam się od niej. Moja siostra często przychodzi pomagać do Radia Warszawa. Przygotowuje kartki świąteczne, pakuje różnego rodzaju rzeczy, które później wysyłamy do naszych darczyńców i przyjaciół. Ludzie w radiu na jej widok uśmiechają się życzliwie. Mam wrażenie, że niektórym osobom niepełnosprawnym mówi się czasem: „Ty na pewno nie dasz rady”. Widzę na przykładzie mojej siostry, że ona dostaje od ludzi inny sygnał: „Chcesz, to próbuj, jeśli się nie uda, to trudno”. Osobom niepełnosprawnym trzeba dać szansę. Brakuje inicjatyw, które pozwalają im pokazać talenty. Warto tworzyć miejsca, w których niepełnosprawni będą mogli robić coś wspólnie z osobami pełnosprawnymi – dzieli się swoimi spostrzeżeniami.

Relacja z Panem Bogiem ma dla niej kluczowe znaczenie. Chciałaby nauczyć się od Niego miłosierdzia i umiejętności bezwarunkowego wybaczania. – Gdybym mogła zadać Panu Bogu pytanie, to spytałabym, jak odnajdywać Jego głos w codziennych wyborach życiowych – mówi. – Moją ulubioną świętą jest św. Rita z Cascii, która bardzo dużo w życiu przeszła, ale jednak nie zwątpiła. Ufała, że Pan Bóg przygotował dla niej najlepszą z możliwych dróg. Ważna jest dla mnie także św. Katarzyna ze Sieny, która była nieugięta i potrafiła upominać nawet papieża; od niej uczę się niezłomności. W trudnych momentach proszę o wstawiennictwo św. Jana Pawła II. Każdego dnia dziękuję za wszystkie otrzymane łaski. Bóg jest dla mnie Ojcem wymagającym, ale kochającym – podkreśla.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 28 lutego

Niedziela, II Tydzień Wielkiego Postu
«To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie!»
+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Mk 9,2-10
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ W górach (komentarz tygodnika Idziemy)
+ Wielkopostne kościoły stacyjne (diec. warszawskie): 21 lutego - Bazylika Archikatedralna św. Jana Chrzciciela (ul. Świętojańska 8, AW)


ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko Nas (bieżące informacje)
+ Beatyfikacja kard. Stefana Wyszyńskiego
+ Transmisje Mszy świętych w TV, internecie i radiu
+ Wyślij intencję modlitewną do sióstr karmelitanek bosych na czas epidemii
+ Informacje o odpustachE-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter