22 maja
środa
Heleny, Wieslawy, Ryty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Przed jubileuszem

Ocena: 0
948

Szefowie największych mediów katolickich oraz redakcji katolickich w mediach publicznych przybyli do Poznania na spotkanie z abp. Stanisławem Gądeckim i innymi osobami zaangażowanymi w obchody 1050-lecia Chrztu Polski.

Metropolita Poznański uzasadnił, dlaczego jubileusze – również te dotyczące naszego chrztu – powinny być obchodzone zgodnie z biblijnym wskazaniem w każdym pokoleniu, a nie tylko raz na 1000 lat. Zachęcał przedstawicieli mediów, aby podjęły tę tematykę w najbliższych miesiącach. Podkreślał dobrą współpracę z nowymi władzami Polski oraz z samorządami w przygotowaniu i przeprowadzeniu uroczystości jubileuszowych.

Szczegółowy program obchodów – od 14 do 16 kwietnia – przedstawił ich koordynator Przemysław Terlecki. Zaznaczył, że włączyły się w nie liczne instytucje kultury, m.in. Brama Poznania ICHOT, Rezerwat Archeologiczny Genius Loci na Ostrowie Tumskim, Muzeum Archeologiczne w Poznaniu, Biblioteka UAM, Teatr Muzyczny w Poznaniu. Szczególną atrakcją będzie wystawa w Muzeum Narodowym w Poznaniu, która przedstawi unikatowe eksponaty z polskich kościołów i placówek kulturalnych, pokazujące bogactwo 1050 lat chrześcijańskiego dziedzictwa w Polsce.

Chętni do udziału w centralnych uroczystościach w Poznaniu na stadionie powinni się zarejestrować za pośrednictwem strony: www.stadion2016.pl. Organizatorami uroczystości są: archidiecezja poznańska, Narodowe Centrum Kultury, Samorząd Województwa Wielkopolskiego i Miasto Poznań.

fot. arch. xHZ
Idziemy nr 7 (541), 14 lutego 2016 r.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 22 maja

"Ja jestem krzewem winnym, wy – latoroślami. Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity."

Dziś w Kościele: środa V tygodnia Wielkanocy
+ dzień powszedni albo wspomnienie św. Rity z Cascia, zakonnicy
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Dz 15,1-6; Ps 122 (121),1b-2. 4-5; J 15,1-8
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytańNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -