14 lipca
wtorek
Ulryka, Bonawentury, Kamila
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Radio to ludzie

Ocena: 0
473

Radia Warszawa 106,2 FM słucha trzydzieści tysięcy osób dziennie, tygodniowo około dwustu tysięcy. W ramach wakacyjnego cyklu prezentujemy jak funkcjonuje i kim są tworzący je ludzie.

fot. P. Lubryczyński

Studio Radia Warszawa 


KSIĄDZ I REDAKTOR

Ks. dr Mariusz Wedziuk, dyrektor Radia Warszawa przyznaje, że nie jest prosto pogodzić służbę medialną z obowiązkami kapłańskimi. – Jestem rezydentem w parafii pod wezwaniem św. Hieronima w Starej Miłośnie. Praca w radiu jest jak duszpasterstwo specjalistyczne. Dyrektorem się bywa, a księdzem się jest. Bycie duszpasterzem pomaga mi w kierowaniu radiem, ponieważ łączę wiedzę dziennikarską i teologiczną z realnym kontaktem z ludźmi, z parafianami, znam ich sprawy i problemy. Nie jestem dziennikarzem, który siedzi tylko przy biurku w redakcji – wyjaśnia.

Ksiądz dyrektor ukończył doktoranckie studia dziennikarskie na UKSW oraz studium fotograficzne w Zespole Szkół Fototechnicznych w Warszawie. Na obronę pracy dyplomowej przygotował dwadzieścia fotogramów koni arabskich. Zajmowanie się fotografią jest dla ks. Mariusza przyjemnością i formą odpoczynku. – W fotografii ważna jest sztuka obserwacji ludzi, świata zewnętrznego, przyrody. Pochodzę z południowego Podlasia i lubię fotografować tamtejszą przyrodę – dzieli się swoją życiową pasją.

Ks. Wedziuk przed wstąpieniem do seminarium duchownego pracował w dwóch gazetach ogólnopolskich, jako fotograf i fotolaborant. Współpracował z „Rzeczpospolitą” i pracował na etacie w „Gazecie Wyborczej”. – Pracowałem w „Gazecie” pod koniec lat 90-tych. Wówczas był to dziennik o innym charakterze niż dzisiaj – wspomina. Doświadczenie wyniesione z dużych mediów ogólnopolskich, warsztat, który zdobyłem przydaje się w pracy radiowej – mówi.

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu drukowanym
Idziemy nr 27 (767), 05 lipca 2020 r.
całość artykułu zostanie opublikowana na stronie po 15 lipca 2020

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 14 lipca

Wtorek, XV Tydzień zwykły Rok A, II
+ Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Kamila de Lellis, prezbitera albo wspomnienie św. Henryka
Nie zatwardzajcie dzisiaj serc waszych, lecz słuchajcie głosu Pańskiego.
+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Iz 7,1-9; Ps 48,2-8; Mt 11,20-24
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika Idziemy


- Reklama -


Najwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter