21 maja
wtorek
Wiktora, Kryspina, Tymoteusza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

ŚDM: aplikacja na komórkę pomoże pielgrzymom

Ocena: 0
880

Do kwietnia będą trwały testy darmowej aplikacji mobilnej, którą dla pielgrzymów przygotowuje Komitet Organizacyjny ŚDM Kraków 2016 we współpracy z firmą COMARCH. Aplikacja ułatwi poruszanie się po mieście i udział w wydarzeniach ŚDM.

2016-03-12 15:59
pra / Kraków (KAI), mz
fot. Pixabay.com

– Każdy pielgrzym będzie mógł ją spersonalizować, dodając swoje miejsce zakwaterowania czy katechezy, w których chce uczestniczyć – mówi KAI o aplikacji mobilnej dla pielgrzymów Ewa Korbut z Biura Prasowego ŚDM.

Aplikację bezpłatnie będą mogli pobrać zarówno pielgrzymi ŚDM, jak i mieszkańcy Krakowa. Większość funkcji będzie dostępna offline – np. mapa z zaznaczonymi najważniejszymi miejscami zarówno wydarzeń ŚDM, jak i punktów logistycznych dotyczących transportu czy wyżywienia. Użytkownicy będą mieli możliwość wyznaczania tras dojścia do konkretnych lokalizacji.

Ponadto aplikacja będzie zawierała rozmówki dla obcokrajowców, modlitewnik i śpiewnik, teksty liturgiczne oraz opis ważnych miejsc w Krakowie. Za pośrednictwem urządzenia mobilnego pielgrzym będzie miał pod ręką harmonogram wszystkich wydarzeń związanych z ŚDM – także katechezy i inicjatywy Festiwalu Młodych, które będzie mógł odszukać, porównując je do miejsca, w którym aktualnie przebywa.

W aplikacji znajdą się również numery kontaktowe do służb bezpieczeństwa oraz konsulatów i ambasad.

Część funkcji będzie aktualizowana online, m.in. prognozy pogody, powiadomienia o ewentualnych utrudnieniach w transporcie czy o tym, jakie wydarzenie wkrótce się rozpocznie. Aplikacja zakłada możliwość połączenia z mediami społecznościowymi.

Aplikacja w dziewięciu językach dostępna będzie na urządzenia mobilne (Android, iOS, Windows). Przygotowana została przez Komitet Organizacyjny ŚDM Kraków 2016 we współpracy z firmą COMARCH. Do kwietnia trwają jej testy.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 21 maja

"Niech się nie trwoży serce wasze ani się nie lęka."

Dziś w Kościele: wtorek V tygodnia Wielkanocy
+ dzień Powszedni albo wspomnienie świętych męczenników Krzysztofa Magallanesa, prezbitera i Towarzyszy
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Dz 14, 19-28; Ps 145 (144), 10-11. 12-13. 21 ; J 14,27-31a.
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytańReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -