25 czerwca
wtorek
Lucji, Wilhelma, Doroty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Szkolenie rzeczników instytucji kościelnych

Ocena: 0
1174

W Konstancinie-Jeziornie zakończyło się trzydniowe szkolenie rzeczników instytucji kościelnych. Duchowni, osoby konsekrowane i świeccy uczyli się komunikowania ze światem za pośrednictwem starych i nowych mediów.

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Episkopat.pl

Redaktor Robert Mazurek ("Rzeczpospolita", RMF FM) mówił, jak przygotowywać przełożonych do udzielania przez nich wywiadów prasowych i radiowych.

Redaktor Maria Stepan i operator Radosław Sęp ("Wiadomości" TVP1) przeprowadzili ćwiczenia z udzielania wypowiedzi dla telewizyjnych serwisów informacyjnych.

Najwięcej czasu podczas szkoleń było poświęconych komunikowaniu się przez internet. Rzecznicy spotkali się m.in. z Jakubem Bielem (Solgaz & Instytut Medialny), Konradem Kruczkowskim (haloziemia.pl), Magdaleną Daniłoś (Video Marketing blog magdalenadanilos.pl), Weroniką Zagułą (vlog) oraz z Magdaleną Piórek i Moniką Przybysz (Snapchat).

Choć były to już dwunaste warsztaty, to jednak po raz pierwszy podjęto nową tematykę – protokół dyplomatyczny i etykietę. Zajęcia z tego zakresu poprowadziła Bogumiła Więcław z Europejskiej Akademii Dyplomacji.

Organizatorami dorocznych szkoleń rzeczników instytucji kościelnych są o. Jan Maria Szewek – rzecznik krakowskiej prowincji franciszkanów oraz prof. dr hab. Monika Przybysz i ks. prof. dr hab. Józef Kloch z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 25 czerwca

Wtorek, XII Tydzień zwykły
Dzień powszedni
Ja jestem światłością świata,
kto idzie za Mną, będzie miał światło życia.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 7, 6. 12-14
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter