28 marca
czwartek
Anieli, Sykstusa, Jana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tygodnik Idziemy na 10 stycznia

Ocena: 5
827

Tygodnik Idziemy na 10 stycznia ukazał się drukiem i w e-wydaniu. Jest do nabycia na stronie eprasa.pl/news/idziemy.

Fot. idziemy.pl

W najnowszym numerze warto przeczytać:

Narodzeni w Chrystusie – Podstawowe prawdy o sakramencie chrztu – przypomina ks. prof. Robert Skrzypczak w rozmowie z Patrykiem Lubryczyńskim.

Dłuższa droga  – Równolegle do głośnych apostazji nie brakuje ludzi dorosłych, którzy decydują się na chrzest. Co ich do tego skłania? - ich zwierzenia przedstawia Irena Świerdzewska.

Panaceum? – Może to tylko przypadek, że pierwsze dawki szczepionek trafiły do państw Unii Europejskiej akurat 26 grudnia, w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia?  – pisze ks. Henryk Zieliński.

Jak Soros „kupuje” Radę Europy? – Wpływ Georga Sorosa na sposób funkcjonowania wielu międzynarodowych instytucji – opisuje Radosław Molenda.

Rok wielkiego resetu – O tajemniczych strukturach, którym marzy się nowy kształt świata, z którymi próbował walczyć i przegrał nawet Donald Trump – pisze prof. Kazimierz Dadak.

Józef i rzeczy ukryte – Co o św. Józefie można wyczytać z Ewangelii w języku hebrajskim, która w pierwotnej wersji nie dotrwała do naszych czasów? – ukazuje ks. Jacek Stefański.

Czy to przełom? – Dlaczego najbardziej sceptyczne wobec szczepionki są młode kobiety z wielkich miast? – to ciekawe zjawisko analizuje Jacek Karnowski.

Lekarstwo na zło – Badania wykazują, że Polacy chcą narodowej zgody, ale ci politycy i partie, które rezygnują z ostrej retoryki, natychmiast tracą poparcie. Czy jest z tego jakieś wyjście? – analizuje Krzysztof Ziemiec.

Jak uniknąć nieszczęścia? – W Polsce co roku ponad 500 osób ginie w pożarach, a do 50 umiera wskutek zatrucia czadem. Jak się przed tym ustrzec? – mówi Krzysztof Batorski z Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej w rozmowie z Barbarą Wiśniowską.

Antykolęda barbarzyńców – Co można zrobić wobec kulturowego barbarzyństwa, które wyraża się w proaborycyjnych przeróbkach kolęd i deptaniu wszystkiego, co święte? – wskazuje o. Dariusz Kowalczyk SJ.

Rok Prymasa – Jaki obraz Prymasa Tysiąclecia utrwalił się w Polsce, zagranicą i w polskich rodzinach? – opisuje Anna Meetschen.

Ferie w lockdownie – Jak przeżyć z dziećmi tegoroczne ferie zimowe, kiedy nie można wyjechać z nimi w góry? – podpowiada prof. Kazimierz Korab w rozmowie z Ireną Świerdzewską.

Świadectwo pilnie potrzebne – Współczesnych nam młodych Polaków, którzy swoją wiarę przeżywali tak mocno, że gotowi byli za nią oddać życie – przypomina Agnieszka Domańska.

Polonia żyje mimo wirusa – Jak w obecnej sytuacji funkcjonują organizacje polonijne na Wschodzie i na Zachodzie? – opisuje Piotr Kościński.

Pandemiczny przełom – W jaki sposób pandemia bywa wykorzystywana Do dławienia demokracji w Unii Europejskiej? - ujawnia Marek Jurek.

Czytaj także: Noworoczny numer tygodnika Idziemy!

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 marca

Wielki Piątek
Dla nas Chrystus stał się posłusznym aż do śmierci, i to śmierci krzyżowej.
Dlatego Bóg wywyższył Go nad wszystko i darował Mu imię ponad wszelkie imię.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 18, 1 – 19, 42
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz



Najczęściej czytane artykuły



Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.



Newsletter