24 stycznia
poniedziałek
Felicji, Franciszka, Rafała
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tygodnik Idziemy na 12 grudnia - "Cios we wspólnotę"

Ocena: 0
875

„Najważniejszym bodajże tekstem nowego numeru Idziemy jest rozmowa red. Radka Molendy z Bronisławem Widlsteinem o trwających do dzisiaj skutkach stanu wojennego. Tytuł wywiadu: 'Cios we wspólnotę'. Dla samego tego tekstu warto sięgnąć po tygodnika Idziemy. Ale to nie wszystko. 'Pieniądze i media' – to tytuł mojego wstępniaka, w którym wychodząc od sytuacji w Rzeczpospolitej i Gazecie Wyborczej (mają teraz ostatecznie tego samego inwestora), pokazuję różne kulisy naszej rzeczywistości. Zapowiadam też, że cena tygodnika Idziemy pozostanie bez zamian: 5 zł. W odróżnieniu od konkurencji możemy sobie na to pozwolić. Dziękuję!" -  do lektury najnowszego numeru Idziemy zachęca redaktor naczelny ks. Henryk Zieliński.

Tygodnik Idziemy na 12 grudnia ukazał się drukiem i w e-wydaniu. Jest do nabycia na stronach: eprasa.pl/news/idziemy oraz egazety.pl.

W najnowszym numerze warto przeczytać:

Cios we wspólnotę – Mijają lata, a co do jednoznacznej, spójnej oceny stanu wojennego wśród polityków, historyków czy publicystów jest nam nadal bardzo daleko. Dlaczego tak jest? odpowiada publicysta i dziennikarz Bronisław Wildstein w rozmowie z Radosławem Molendą.

Kościół dla zniewolonego narodu – W 2021 r. przypada 40. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Kościół po raz kolejny stanął wtedy po stronie narodu. Wydarzenie przypomina Wojciech Świątkiewicz.

Pieniądze i media – Może się wkrótce okazać, że ostatnimi polskimi mediami będą te powiązane z Kościołem. Nawet w przypadku zmiany władzy politycznej nie grozi im obce przejęcie. Dlatego ich funkcjonowanie jest w interesie i Polski, i Kościoła – zauważa ks. Henryk Zieliński.

Czujność i rozsądek – Czy bezpieczne jest rozgłaszanie w mediach społecznościowych, że wyjeżdżamy na święta Bożego Narodzenia? I Jak zabezpieczyć dom przed włamaniem z sierż. szt. Rafałem Markiewiczem z Komendy Stołecznej Policji, rozmawia Marta Dybińska.

Kobiety są z miasta – Lepiej wykształcone dziewczyny przenoszą się do dużych ośrodków. W mniejszych miejscowościach i na wsiach młodzi mężczyźni bezskutecznie szukają żon. Jak zaradzić tej sytuacji?  zastanawia się Barbara Stefańska.

Instytut dla rodziny – Jaką funkcję ma pełnić Polski Instytut Demografii i Rodziny opowiada poseł Bartłomiej Wróblewski, wiceprzewodniczący Parlamentarnego Zespołu na rzecz Życia i Rodziny, w rozmowie z  Agnieszką M. Domańską.

Kościół ubogi Franciszka – Jak obecny papież rozumie cztery „znamiona” Kościoła: ubóstwo, solidarność, peryferyjność i miłosierdzie przygląda się ks. Przemysław Artemiuk.

Skąd się biorą strażacy? – To nie zwyczajny zawód, ale powołanie. Kto go nie czuje, nie utrzyma się ani na studiach, ani na służbie. Historie strażaków opisuje Monika Odrobińska.

Papież na Cyprze i w Grecji – W dniach od 2 do 6 grudnia Papież odbył podróż apostolską na Cypr i do Grecję relację z pielgrzymki przygotował Piotr Kościński.

Adwentowe tęsknoty – O najnowszej książce „Adwentowe tęsknoty” ze współautorem ks. Bogusławem Kowalskim, proboszczem parafii Nawrócenia św. Pawła Apostoła w Warszawie, rozmawia Patryk Lubryczyński.

Ideologiczny skręt w lewo – Umowa koalicyjna nowego rządu federalnego w Niemczech nie pozostawia złudzeń: w ciągu najbliższych czterech lat nastąpi w tym kraju mocny ideologiczny skręt w lewo pisze w swoim felietonie Anna Meetschen.

Złudne marzenia ekomarksistów – Postulat nadania praw zwierzętom nie ma sensu. Zwierzę nie jest w stanie uświadomić sobie swoich praw ani związanych z nimi obowiązków – zauważa w swoim tekście Kazimierz Dadak.

Europejska prawica – W Warszawie odbyło się spotkanie liderów europejskich partii konserwatywnych i prawicowych, którzy dyskutowali o przyszłości Unii Europejskiej oraz ewentualnej reformie Wspólnoty opisuje je w felietonie Jacek Karnowski.

Próba nowej Jałty? – Putin opanował do perfekcji militarne straszenie Zachodu, który głośno alarmuje, ale ustępuje mu w zamian za spokój, handel i surowce zauważa Krzysztof Ziemiec.  

Zachęcamy również do lektury Tygodnika Idziemy na 5 grudnia.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 24 stycznia

Poniedziałek, III Tydzień zwykły
Wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła, patrona dziennikarzy
Nasz Zbawiciel, Jezus Chrystus, śmierć zwyciężył, a na życie rzucił światło przez Ewangelię.
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mk 3,22-30
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter