29 marca
piątek
Wiktoryna, Helmuta, Eustachego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tygodnik Idziemy na 14 listopada - "Jak mądrze pomagać?"

Ocena: 5
1531

Tygodnik Idziemy na 14 listopada ukazał się drukiem i w e-wydaniu. Jest do nabycia na stronach: eprasa.pl/news/idziemy oraz egazety.pl.

W najnowszym numerze warto przeczytać:

Ubodzy są naszą busolą – Papież w liście na Światowy Dzień Ubogiego pisze, że ci którzy nie zauważają ubogich zdradzają nauczanie Chrystusa. Jak to rozumieć? – odpowiada ks. dr Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska, w rozmowie z Ireną Świerdzewską.

Jak mądrze pomagać? – Czy nasze kilka złotych pomoże bezdomnym lub żebrzącym? W jaki sposób możemy wesprzeć ich realnie? – pisze Barbara Stefańska.

Módlcie się za nas – 14 listopada obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Skalę prześladowań chrześcijan na świecie przybliża Leszek Osieczko, kierownik oddziału Open Doors Polska, w rozmowie z Patrykiem Lubryczyńskim.

Geniusz wielu pokoleń – Dla swojego pokolenia był międzynarodowym celebrytą. Do dziś „mówimy Sienkiewiczem”, nawet nie zdając sobie z tego sprawy – twórczości, dziełom i spuściźnie Sienkiewicza przygląda się Piotr Kościński.

Bądźmy pamiętliwi –  Żarty się skończyły. Trzeba się poważnie zastanowić nad słowami gen.  Romana Polko, który twierdzi, że wojna na naszej wschodniej granicy właśnie się zaczęła. Jest to tzw. wojna hybrydowa – zauważa ks. Henryk Zieliński.

Wciągnięci w sieć – Codzienność dzieci i młodzieży została zdominowana przez ekrany, a rodzice nie zawsze mają świadomość, jak daleko posunął się ten proces – informują eksperci NASK w raporcie z  ogólnopolskiego badania uczniów „Nastolatki 3.0” – raport analizuje Agnieszka Domańska.

Zwodnicza utopia – Założenia i ewentualne owoce odbywającego się w Glasgow szczytu klimatycznego COP26 – opisuje Kazimierz Dadak.

Manifestacje dla każdego – Próby zablokowania Marszu Niepodległości przez władze Warszawy to co najmniej błąd, jeśli nie skandal. Każdy ma prawo manifestować, oczywiście w granicach prawa. Czyż nie na tym właśnie polega demokracja? – zauważa Krzysztof Ziemiec.

Obrazy kapłaństwa – Nie są ideałami; nie o to chodzi w chrześcijaństwie. Są świadkami, ukazują swym życiem głębokie przywiązanie do Jezusa i Kościoła. Służbie księży, którzy kochają to co robią, kochają swoje kapłaństwo i dzielą się nim z innymi, przygląda się ks. Przemysław Artemiuk.

Zawsze szukamy nadziei –  W muzyce starają się być przede wszystkim sobą, niezależnie od panującej mody. – To, co najpiękniejsze, chcemy poświęcić Panu Bogu – podkreśla Urszula Bednarczyk, liderka zespołu BeU. Działalność grupy opisuje Agnieszka M. Domańska.

W drodze na ołtarze – Życiorysy świętych i błogosławionych to gotowe scenariusze na bestsellery. 20 listopada dołączy do ich grona ks. Jan Macha – pisze w swoim felietonie Anna Meetschen.

W szponach klimatyzmu – Ideologia klimatyzmu zawładnęła umysłami młodego pokolenia, dyktuje politykę rządom i wymusza zmiany społeczne – zauważa w swoim felietonie Jacek Karnowski.

Zachęcamy również do lektury Tygodnika Idziemy na 7 listopada.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 marca

Wielki Piątek
Dla nas Chrystus stał się posłusznym aż do śmierci, i to śmierci krzyżowej.
Dlatego Bóg wywyższył Go nad wszystko i darował Mu imię ponad wszelkie imię.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 18, 1 – 19, 42
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz



Najczęściej czytane artykuły



Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.



Newsletter