Tygodnik „Idziemy” na 15 września ukazał się drukiem i w e-wydaniu: www.egazety.pl/wydawnictwo-warszawsko-praskie/e-wydanie-idziemy.html oraz eprasa.pl/news/idziemy.
W najnowszym numerze warto przeczytać:
Mediów społecznościowych nie dostajemy za darmo. Jak za nie płacimy? – mówi prof. Monika Przybysz w rozmowie z Ireną Świerdzewską: Media – między prawdą i biznesem.
Kiedy coraz bardziej pustoszeją nam kościoły, warto zastanowić się nad tym, przed czym ostrzegał przed 100 laty św. Maksymilian – pisze ks. Henryk Zieliński we wstępniaku: Bezradność i przerażenie.
Minister zdrowia twierdzi, że aborcja może wyleczyć chorobę psychiczną matki. To absurd – podkreśla prof. Bogdan Chazan w rozmowie z Barbarą Stefańską: Aborcja nie leczy.
Jak jest z pluralizmem mediów pod obecnymi rządami? – sytuację analizuje Łukasz Warzecha w artykule: Gdzie te wolne media?
Boję się ludzi, którzy czerpią wiedzę wyłącznie z mediów społecznościowych – przyznaje Anna Meetschen w felietonie: Wbrew słupkom klikalności.
Czy książka może też ogłupić? – rozważa o. Dariusz Kowalczyk SJ w felietonie: Pożytki i szkody z czytania.
Do czego zmierza psucie prawa w Polsce? – analizuje Piotr Zaremba w artykule: Czy czeka nas anarchia?
Czy nauczyciel ma prawo odmówić używania zaimków osobowych zgodnie z życzeniem ucznia? – wyjaśnia Monika Odrobińska w artykule: Kasia to nie Tomek.
Jak skauting wychowuje młodych? – opisuje Magdalena Prokop-Duchnowska w reportażu: W szkole życia i wiary.
Kiedy krzyż stał się symbolem chrześcijaństwa i jak relikwie drzewa krzyża trafiły do Europy? – opisuje ks. Łukasz Piotrowski w artykule: Więcej niż symbol.
Prof. Liberato De Caro, który dostarczył twardych dowodów na starożytność Całunu Turyńskiego, opowiada o tym w rozmowie z ks. Łukaszem Piotrowskim: Brakujący puzzel.
Refleksjami o roli Matki Bożej w jej życiu dzieli się Angelika Korszyńska-Górny w felietonie: Czarny byk i biała wstążka.
Jak wyglądała obrona wschodnich granic Rzeczpospolitej we wrześniu 1939 r. – pisze Piotr Kościński w artykule: Bój bez szans na zwycięstwo.
Zachęcamy również do lektury „Idziemy” na 8 września i wcześniejszych numerów tygodnika.