19 marca
wtorek
Józefa, Bogdana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tygodnik Idziemy na 18 kwietnia

Ocena: 5
1517

W tygodniku Idziemy na 18 kwietnia red. naczelny ks. Henryk Zieliński wyjaśnia dlaczego warto czytać Biblię, zaś ks. prof. Waldemar Chrostowski opisuje okoliczności odnalezienia najstarszych ksiąg biblijnych sprzed dwóch tysięcy lat.
W rozmowie z Patrykiem Lubryczyńskim ks. prof. Henryk Witczyk tłumaczy dlaczego warunkiem wspólnego przeżywania Eucharystii jest jedność wiary, prof. Kazimierz Dadak przybliża obraz przyszłości świata, jaki rysuje się w świetle danych amerykańskich agencji wywiadowczych, a Monika Odrobińska ujawnia kulisy wyroku sfingowanego procesu o gwałt, który dał początek legalizacji aborcji w USA. Odnajdziemy także sylwetkę współczesnej świeckiej mistyczki i stygmatyczki Alicji Lenczewskiej, kreśloną przez Irenę Świerdzewską.
Szczególnej uwadze polecamy artykuł ks. Jacka Stefańskiego o św. Józefie oraz felieton o. Dariusza Kowalczyka, który tym razem zastanawia się, czy czeka nas orwellowski świat totalitaryzmu w białych rękawiczkach?
Owocnej lektury!

Grafika: idziemy.pl

„Idziemy" na 18 kwietnia ukazał się drukiem i w e-wydaniu. Jest do nabycia na stronach: eprasa.pl/news/idziemy oraz egazety.pl.

W tym numerze szczególnie warto przeczytać:

Księga odpieczętowana – Dlaczego warto czytać Biblię? – tłumaczy ks. Henryk Zieliński.

Biblia na Pustyni Judzkiej – Okoliczności odnalezienia najstarszych ksiąg biblijnych  sprzed dwóch tysięcy lat oraz znaczenie tego odkrycia – opisuje ks. prof. Waldemar Chrostowski.

Chleb z nieba  –  Dlaczego warunkiem wspólnego przeżywania Eucharystii jest jedność wiary? Na te i inne pytania dotyczące Biblii i Eucharystii odpowiada ks. prof. Henryk Witczyk w rozmowie z Patrykiem Lubryczyńskim.

Słowo, które zmienia życie – Rolę Pisma Świętego w duchowości wybranych wspólnot kościelnych – opisuje Sylwia Gawrysiak.

Traktat, z którego nikt się nie cieszył – Co zyskaliśmy, a co bezpowrotnie utraciliśmy, zawierając przed stu laty traktat pokojowy z bolszewicką Rosją? – pokazuje Piotr Kościński.

Amerykański wywiad o przyszłości – Jaki obraz przyszłości świata na najbliższe 20 lat rysuje się w świetle danych amerykańskich agencji wywiadowczych? – opisuje prof. Kazimierz Dadak.

COVID i co dalej? – Czy po pandemii czeka nas świat powszechnego braterstwa, o którym mówi papież Franciszek, czy raczej orwellowski świat totalitaryzmu w białych rękawiczkach? – zastanawia się o. Dariusz Kowalczyk SJ.

Koniec pewnej epoki – Musimy z pokorą przyjąć, że złota epoka w dziejach świata być może dobiegła już końca. – sugeruje Jacek Karnowski.

Aborcja na glinianych nogach  – U podstaw legalizacji aborcji w USA był wyrok w sfingowanym procesie o gwałt. Od tamtej pory zabito w Ameryce 61 mln. dzieci – kulisy tego procederu ujawnia Monika Odrobińska.

Wybrana przez Boga – Sylwetkę współczesnej świeckiej mistyczki i stygmatyczki Alicji Lenczewskiej – przybliża Irena Świerdzewska.

Angelus w Polsat News – Polsat jest jedyną komercyjną telewizją w Europie, która w każdą niedzielę transmituje Anioł Pański z papieżem. O nowej formule programu z jej autorką ,Małgorzatą Ziętkiewicz, rozmawia Irena Świerdzewska.

Odszedł wielki artysta  – Zmarłego Krzysztofa Krawczyka wspominają ks. Paweł Kłys i Mirosław Winiarczyk.

Święty Józef i Rachel – Co łączy św. Józefa z umiłowaną zoną Jakuba, ojca dwunastu pokoleń Izraela? – wyjaśnia ks. Jacek Stefański.

Próba zmiany – Jak wyjść z dziwnej sytuacji, w której znalazła się obecnie duża część mediów, dziennikarzy i polityków? – analizuje Krzysztof Ziemiec.

Weź i czytaj – Wystarczy zrobić pierwszy krok, aby zobaczyć jak Słowo boże działa w naszym życiu – zachęca Anna Meetschen.

Cywilizacja gender – Odkrycia niektórych profesorów, godne Nagrody Leninowskiej – komentuje Marek Jurek.

Przeczytaj także: Tygodnik Idziemy na 11 kwietnia

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 19 marca

Wtorek - V Tydzień Wielkiego Postu
Szczęśliwi, którzy mieszkają w domu Twoim, Panie,
nieustannie wielbiąc Ciebie.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 1,16.18-21.24a
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

Nowenna do św. Rafki

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz



Najczęściej czytane artykuły



Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.



Newsletter