Tygodnik „Idziemy” na 25 sierpnia ukazał się drukiem i w e-wydaniu: www.egazety.pl/wydawnictwo-warszawsko-praskie/e-wydanie-idziemy.html oraz eprasa.pl/news/idziemy.
W najnowszym numerze warto przeczytać:
Rozpad rodzin kosztuje państwo polskie prawie 5,7 mld zł rocznie. O społecznych i ekonomicznych skutkach rozwodów mówi prof. Michał Michalski wywiadzie Moniki Odrobińskiej: Rodzina się opłaca.
Nawet w skrajnych sytuacjach związek sakramentalny jest do uratowania. Gdzie szukać pomocy? – wskazuje Irena Świerdzewska w artykule: Na ratunek małżeństwu.
Siostra Łucja z Fatimy zapowiadała, że ostatecznie konfrontacja Chrystusa z szatanem dotyczyć będzie małżeństwa i rodziny. Co z tego wynika? – pisze ks. Henryk Zieliński we wstępniaku: Jak nie my, to islam.
Zwolnienia w Poczcie Polskiej i w PKP Cargo, człowiek Putina w Azotach – te i inne groźne sygnały dla naszej gospodarki analizuje Łukasz Warzecha w raporcie: Zwijanie państwa.
Jakie działania w obronie lekcji religii planuje Stowarzyszenie Katechetów Świeckich? – odpowiada Maciej Witała w rozmowie z Ireną Świerdzewską: W obronie katechezy.
Wojna zamroziła ruch do Ziemi Świętej. Gdzie teraz udają się pielgrzymi i jak radzą sobie biura pielgrzymkowe? – pisze Michał Wodzicki w artykule: Do świętych miejsc.
Do czego może prowadzić brak zadań domowych w szkole – pisze Jolanta Hajdasz w felietonie: Eksperymenty MEN.
Obecnie ludzie nie słuchają pouczeń, ale chętnie patrzą, jak żyją inni – zaznacza Anna Meetschen w felietonie: Chrześcijaństwo bezobjawowe?
Co oznacza, że „obraziliśmy Boga” – rozważa o. Dariusz Kowalczyk SJ w felietonie: Obrażanie ludzi i Boga.
Społeczeństwo od sierpnia 1980 r. przeżywało karnawał Solidarności. Wydarzenia te opisuje ks. Łukasz Piotrowski: Cud Solidarności.
W podróż po kolejnym z włoskich miast zabiera nas ks. prał. Waldemar Turek w reportażu: Modena – miasto kultury i… Ferrari.
Dzieje Brygady Świętokrzyskiej opisuje Jan Józef Kasprzyk: Przeciwko dwóm okupantom.
Niemcy nie rozstali się z myślą o powrocie do romansu z Rosją – twierdzi Jacek Karnowski w komentarzu: Berlin zrzuca maskę.
Dzisiaj największe media inaczej podchodzą do tematu śniętych ryb w rzekach niż przed dwoma laty – zauważa Krzysztof Ziemiec w felietonie: Kto winny śnięcia ryb?
Zachęcamy również do lektury „Idziemy” na 18 sierpnia i wcześniejszych numerów tygodnika.