Tygodnik „Idziemy” na 27 października ukazał się drukiem i w e-wydaniu: www.egazety.pl/wydawnictwo-warszawsko-praskie/e-wydanie-idziemy.html oraz eprasa.pl/news/idziemy.
W najnowszym numerze warto przeczytać:
Jakie są przyczyny niepłodności wśród kobiety i mężczyzn i jak można im przeciwdziałać? – tłumaczy dr Natalia Suszczewicz w rozmowie z Ireną Świerdzewską: Jak dbać o płodność.
O wsparciu dla rodziców, którzy nie mogą doczekać się potomstwa, pisze Magdalena Prokop-Duchnowska w reportażu: Liczni niewidoczni.
Jak uzyskać odpust za zmarłych? – wyjaśnia o. prof. Marek Blaza SJ w rozmowie z Ireną Świerdzewską: Jak modlić się za zmarłych?
Dlaczego unikamy myślenia o życiu wiecznym? – analizuje o. Dariusz Kowalczyk SJ w artykule: Czy raduje nas życie wieczne?
Czy premier powinien zastępować urzędników w ich codziennej pracy? Jakie są przyczyny i skutki ręcznego sterowania państwem? – pokazuje Łukasz Warzecha w tekście: Mam tę moc.
Skąd wynika opór Ukrainy przeciwko ekshumacji ofiar rzezi wołyńskiej i czy mamy wreszcie szansę na przełom? – wyjaśnia Piotr Kościński w raporcie: Zmarłych pochować.
Co sprawia, że w Polsce przybywa cmentarzy dla zwierząt? – opisuje Barbara Stefańska w artykule: Zwierzęce nekropolie.
Dlaczego powiedzenie „nie dla psa kiełbasa” już nie obowiązuje? O dobrobycie zwierząt pisze ks. Stefan Moszoro-Dąbrowski: Od budy do hotelu.
Jak mit wyjaśnia świat? Dlaczego dziś warto to rozumieć? – temat podejmuje bp Jacek Grzybowski w eseju: Mit i inne początki.
W czym tkwi pułapka przyjmowania rzeczy powszechnie obowiązujących jako normalnych? – różnicę wyjaśnia Anna Wardak w felietonie: Normalne czy powszechne?
Dlaczego Zbigniew Herbert nie otrzymał literackiego Nobla? – pisze ks. Łukasz Piotrowski w tekście: Pan od Nobla.
Każdy może zauważyć coś dobrego w postaci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. O własnych odkryciach pisze Krzysztof Ziemiec w komentarzu: Coś pozytywnego.
Zachęcamy również do lektury „Idziemy” na 20 października i wcześniejszych numerów tygodnika.