18 kwietnia
niedziela
Boguslawy, Apoloniusza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tygodnik Idziemy na 28 lutego

Ocena: 5
608

Najnowszy numer Tygodnika Idziemy poświęcamy handlowi ludźmi. Skalę tego procederu ujawnia Irena Świerdzewska. Znany reżyser Patryk Vega, autor wstrząsającego filmu „Oczy diabła”, opisuje najmroczniejszą dziedzinę przestępczości - handel dziećmi. Z kolei redaktor naczelny ks. Henryk Zieliński apeluje o reakcję w obliczu skandalu jakim jest współczesne niewolnictwo. W tygodniku warto przeczytać także artykuł ks. Jacka Stefańskiego o św. Józefie oraz wywiad z ks. prof. Waldemarem Cisło - dyrektorem pierwszej w Polsce placówki naukowej monitorującej wolność religijną i prześladowanie chrześcijan. Ponadto przed Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych przypominamy ich historię w rozmowie z prezesem IPN dr. Janem Szarkiem. Owocnej lektury!

Grafika: idziemy.pl

Tygodnik Idziemy na 28 lutego ukazał się drukiem i w e-wydaniu. Jest do nabycia na stronach: egazety.pl oraz eprasa.pl/news/idziemy

W tym numerze szczególnie warto przeczytać:

Człowiek na sprzedaż – W świecie jest ponad 40 mln ofiar handlu ludźmi. Aż 10 mln spośród nich to dzieci. – skalę tego procederu ujawnia Irena Świerdzewska.

Mroczny biznes – Handel dziećmi to najmroczniejsza i najszybciej rozwijająca się dziedzina przestępczości – mówi Patryk Vega, autor wstrząsającego filmu „Oczy diabła” w rozmowie z Iwoną Flisikowską.

Nie wolno milczeć – Nawet poobijany Kościół nie może być wycofany wobec skandalu niewolnictwa i handlu ludźmi – apeluje ks. Henryk Zieliński.

Diabeł krąży – Szatan istnieje, dlatego w Biblii znajdujemy rozliczne napomnienia, aby się go strzec – przypomina o. Dariusz Kowalczyk SJ.

Wielkopostne trendy – Na Zachodzie Wielki Post odłącza się od męki i śmierci Jezusa, czyniąc z niego czterdziestodniową kampanię na rzecz środowiska, zdrowia, ładnego ciała, a nawet sztuki – pisze Anna Meetschen.

Dźwięk wolności – Dwaj znani amerykańscy aktorzy, katolicy za własne pieniądze kręcą oparty na faktach autentycznych film o handlu dziećmi. – o nich i o ich dziele pisze Iwona Flisikowska.

W obronie wolności – Na UKSW postała pierwsza w Polsce placówka naukowa monitorująca wolność religijną i prześladowanie chrześcijan. Z jej dyrektorem ks. prof. Waldemarem Cisło – rozmawia Agnieszka Domańska.

Znak św. Józefa – Co łączy św. Józefa z królem Achazem, któremu Bóg przez proroka Izajasza zapowiedział specjalny znak  od Boga? – wyjaśnia ks. Jacek Stefański.

Pamiętamy o Wyklętych – Wybory, przed którymi stawali niezłomni Żołnierze Wyklęci, były dramatyczne, a my dzisiaj dywagujemy nad nimi, siedząc w wygodnych fotelach. – o naszej trudnej historii mówi prezes IPN dr. Jan Szarek w rozmowie z Agnieszką Domańską.

Rozdarta Ameryka – W jaki sposób to, co dzieje się w USA, wpływa na naszą pozycję i bezpieczeństwo w świecie? – wskazuje prof. Kazimierz Dadak.

Gotowość do poświęceń – Bohaterów naszej historii – wspomina  Krzysztof Ziemiec.

Starcie USA – Chiny – Chiny skutecznie rywalizują ze Stanami Zjednoczonymi, co to oznacza dla świata i dla takich państw, jak Polska? – pisze Piotr Kościński.

Czas odnowy – Kiedy w Wielkim Poście uświadomimy sobie ogrom miłości, przychodzi czas na pytanie: co ja na to? – wskazuje o Tomasz Oleniacz SJ.

Wizja z koszmaru  – Do czego jeszcze posuną się lewicowi aktywiści w oskarżaniu człowieka i ludzkości? – analizuje Jacek Karnowski.

Smog kontra spacer – Dlaczego warto wychodzić z dziećmi na spacery? – pisze Monika Odrobińska.

Demokracja niekonstytucyjna – Czy wszystko, z czym mamy do czynienia w polityce, jest sporawą sumienia? – wyjaśnia Marek Jurek.

Czytaj także: Tygodnik Idziemy na 21 lutego

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 18 kwietnia

III Niedziela Wielkanocna
Sam stanął pośród nich i rzekł do nich: «Pokój wam!»
+ Czytania liturgiczne (rok B, I): Łk 24,35-48
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Gdzie szukasz Jezusa? (komentarz "Idziemy")

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

- Reklama -


E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter