4 lipca
poniedziałek
Odona, Malwiny, Elzbiety
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tygodnik Idziemy na 5 grudnia - "Droga ku Bogu"

Ocena: 5
1035

Tygodnik Idziemy na 5 grudnia ukazał się drukiem i w e-wydaniu. Jest do nabycia na stronach: eprasa.pl/news/idziemy oraz egazety.pl.

W najnowszym numerze warto przeczytać:

Droga ku Bogu - Z o. prof. Józefem Augustynem SJ, rekolekcjonistą i kierownikiem duchowym, na temat nawrócenia, rozmawia Patryk Lubryczyński.

Diabeł nie przebacza - Sprawę metropolity Paryża abp. Michela Aupetita, która rozgrzewa ostatnio francuskie media i stanowi ważną lekcję dla katolików na całym świecie, opisuje Henryk Zieliński.

Pomagamy bezkonkurencyjnie -  Jak w tym roku będzie przebiegał Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie z ks. Leszkiem Kryżą TchR, dyrektorem Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy KEP, rozmawia Radosław Molenda.

Moda na wolontariat - Kiedy inni wiecznie narzekają na brak czasu, oni szukają kolejnych miejsc, żeby pomagać. W czym tkwi tajemnica wolontariatu, w którym nadzieję upatrują też duże firmy i korporacje pisze Irena Świerdzewska.

Zdecydowani, by wierzyć - Za każdym nawróceniem kryje się czyjaś wyjątkowa historia, dana komuś od Boga łaska, ale też osobista decyzja, by po nią sięgnąć. Opowieściom kilku nawróconych osób przygląda się im Radosław Molenda.

Tarcze przyniosły skutek -  O inflacji i długoterminowych skutkach pandemii koronawirusa z Bartoszem Marczukiem, wiceprezesem Polskiego Funduszu Rozwoju, członkiem Rady Rodziny, rozmawia Piotr Kościński.

Muzeum piekła - Tragiczną i zapomnianą historię polskich dzieci uwięzionych przez Niemców w obozie koncentracyjnym w  Łodzi opisuje Monika Odrobińska.

Unia a nauka społeczna Kościoła - Wiele pomysłów płynących z Brukseli nie ma nic wspólnego z dbaniem o interesy krajów członkowskich na niższym etapie rozwoju – zauważa Kazimierz Dadak.

Głosiciel piękna wiary - W tym roku obchodzimy jubileusz 400-lecia śmierci i 90-lecia ogłoszenia doktorem Kościoła - św. Roberta Bellarmina, autora m.in. Katechizmu Kościoła Katolickiego i dzieła teologicznego „Kontrowersje” – jego osobie i dziełom przygląda się Patryk Lubryczyński.

Józef, patron ubogich - Natychmiastowa odpowiedź św. Józefa na każde Boże wezwanie pokazuje, jak przeżywać to ubóstwo, które jest drogą do posiadania królestwa niebieskiego zauważa ks. Jacek Stefański.

Apostoł pojednania - Ideą życia Sługi Bożego ks. Stanisława Szulmińskiego SAC była praca na rzecz unii Kościoła katolickiego z prawosławnym. Założył Apostolat Pojednania i w imię wielkiej sprawy poniósł męczeńską śmierć. Jego dzieła opisuje Patryk Lubryczyński.

Ideologie a chrześcijaństwo - W centrum chrześcijańskiej wiary znajdują się nie idee, które mogłyby stać się ideologią, ale Osoba, Chrystus zmartwychwstały – podkreśla w swoim felietonie o. Dariusz Kowalczyk SJ.

Kto podziękuje sprzątaczce? - Samozwańcza liderka tzw. Strajku Kobiet potraktowała z buta inną kobietę zauważa w swoim tekście Krzysztof Ziemiec.

Wszystko w rękach narodu - Możemy znaleźć się w sytuacji, w której wynik wyborów w Polsce nie ma żadnego znaczenia, bo o wszystkim i tak decyduje się w Brukseli – przestrzega Jacek Karnowski.

Zachęcamy również do lektury Tygodnika Idziemy na 28 listopada.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 4 lipca

Poniedziałek, XIV Tydzień zwykły - Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Elżbiety Portugalskiej
Poślubię cię sobie przez wierność.
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mt 9, 18-26
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszNajczęściej czytane artykułyPOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter