29 marca
piątek
Wiktoryna, Helmuta, Eustachego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tygodnik Idziemy na 6 lutego - "Choroby służby zdrowia"

Ocena: 0
1410

Zbliżający się Światowy Dzień Chorego jest dla nas okazją do zajęcia się sytuacją w polskiej służbie zdrowia. Bo co znaczą prawa pacjenta, kiedy skorzystanie z leczenia jest mocno utrudnione, albo wręcz niemożliwe? – więcej w moim wstępniaku:  Prawa pacjenta - do lektury najnowszego numeru tygodnika Idziemy zachęca redaktor naczelny ks. Henryk Zieliński.

Tygodnik Idziemy na 6 lutego ukazał się drukiem i w e-wydaniu. Jest do nabycia na stronach: eprasa.pl/news/idziemy oraz egazety.pl.

W najnowszym numerze warto przeczytać:

Prawa pacjenta - Nasz system opieki zdrowotnej jest chory i ciągle w chorobie podtrzymywany. Finansowanie lekarzy rezydentów w trakcie specjalizacji przez ministerstwo sprawia, że dyrekcja szpitala mając dopływ darmowych pracowników, nie chce zatrudniać ich już po specjalizacji, bo trzeba by im płacić. Czemu nie skorzystać z modelu stosowanego w innych państwach, gdzie kredyt za studia trzeba spłacić – obojętnie skąd – pisze ks. Henryk Zieliński.

Na granicy życia - Chirurg porusza się często na granicy życia i śmierci. Czy doświadczając tego osobiście łatwiej jest uwierzyć w istnienie Boga?, opowiada dr n. med. Marta Zębala, neurochirurg, w rozmowie z Ireną Świerdzewską.

Choroby służby zdrowia - Za mało lekarzy i pielęgniarek, pacjenci w wielomiesięcznych kolejkach do specjalistów i na zabiegi operacyjne. Czy samo dosypywanie pieniędzy do systemu może poprawić kondycję służby zdrowia? Rozwiązania w swoim reportażu szuka Irena Świerdzewska.

Olimpiada w cieniu? – W jaki sposób trwająca pandemia może pokrzyżować plany biorącym udział w olimpiadzie sportowcom, z Rafałem Patyrą, dziennikarzem sportowym, redaktorem i prezenterem TVP, rozmawia Agnieszka M. Domańska.

Lepiej stracić minutę - Czy nowy taryfikator mandatów zastopuje  piratów drogowych? Z komisarzem Robertem Opasem z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji rozmawia Marta Dybińska.

Głosy na wagę złota - Jarosław Gowin odbył rajd po mediach, anonsując swój powrót do polityki. Czy jest w stanie odebrać rządzącej partii poparcie konieczne do utrzymania władzy?- pisze Piotr Zaremba.

Hiszpańska wojna o pamięć - Działania centrolewicowego gabinetu Pedro Sáncheza podsycają wciąż żywy spór o ocenę wojny domowej z lat 1936-39.  Czy to temat zastępczy? - zastawia się Marcin Zatyka.

Znak nieba na ziemi - Osoby konsekrowane są widocznym i namacalnym znakiem istnienia Królestwa Bożego zauważa Anna Meetschen.

Zacznij od siebie - Naszym ostatecznym celem jest sprawienie, by dziecko stopniowo przejmowało ster swojego życia we własne ręce. Zachęca do tego Anna Wardak.

Braterstwo Franciszka - Braterstwo jest istotnym rysem papieskiego spojrzenia na Kościół. Temu zagadnieniu Franciszek poświęcił ostatnią encyklikę „Fratelli Tutti”. W jaki sposób papież rozumie braterstwo pisze ks. Przemysław Artemiuk.

Odbudowa z ruin - Mija dwadzieścia lat od pełnego przywrócenia struktury Kościoła katolickiego w Rosji. Mimo usilnych, a często bardzo brutalnych działań władz sowieckich, wiara przetrwała podkreśla Piotr Kościński.

Wielki test dla Zachodu - Na granicy ukraińsko-rosyjskiej, a także ukraińsko-białoruskiej narasta napięcie. Cała ta dramatyczna sytuacja jest też testem dla dwóch ważnych dla Polski organizacji – NATO i Unii Europejskiej. Czy w sytuacji zagrożenia za naszą wschodnią granicą działamy rzeczywiście razem? - rozważa Piotr Kościński.

Fala chrystianofobii - Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris zaprezentował raport pt. „Zjawisko przestępstw z nienawiści”, który przedstawia skalę przemocy na tle religijnym w Polsce w kontekście europejskim. Przygląda się mu Patryk Lubryczyński.

Przedwyborcze przymiarki - Dziś wydaje się, że to w rękach Konfederacji mogą leżeć klucze do przyszłego rządu zauważa Jacek Karnowski.

Garść absurdów – Sprawie aresztowania za posiadanie narkotyków rapera Michała M., znanego jako „Mata”, przygląda się Krzysztof Ziemiec.

Zachęcamy również do lektury Tygodnika Idziemy na 30 stycznia.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 marca

Wielki Piątek
Dla nas Chrystus stał się posłusznym aż do śmierci, i to śmierci krzyżowej.
Dlatego Bóg wywyższył Go nad wszystko i darował Mu imię ponad wszelkie imię.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 18, 1 – 19, 42
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz



Najczęściej czytane artykuły



Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.



Newsletter