17 kwietnia
sobota
Rudolfa, Roberta
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tygodnik Idziemy na 7 marca

Ocena: 4.3
616

„Ks. prof. Waldemar Chrostowski, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, rozpoczyna od najbliższego numeru tygodnika Idziemy publikacje cyklu rozważań rekolekcyjnych na Wielki Post. Właśnie oddaliśmy do druku pierwszy odcinek poświęcony sytuacji kryzysowej w życiu Abrahama. Kolejny - już napisany - będzie dotyczył sytuacji kryzysowej w życiu Mojżesza. Taka tematyka została wybrana na pandemiczne-kryzysowe czasy. Teksty Księdza Profesora są zawsze ucztą intelektualno-duchową" – do lektury tygodnika Idziemy zachęca redaktor naczelny ks. Henryk Zieliński.

Grafika: idziemy.pl

„Idziemy" na 7 marca ukazał się drukiem i w e-wydaniu. Jest do nabycia na stronach: egazety.pl oraz eprasa.pl/news/idziemy

W tym numerze szczególnie warto przeczytać:

Misje za progiem? – Przynajmniej do niektórych z nas zaczyna wreszcie docierać, że także Polska staje się terenem reewangelizacji. Co z tego wynika? – wskazuje ks. Henryk Zieliński.

Ewangelizacja zaczyna się od słuchania – Jak w praktyce ma wyglądać nowa ewangelizacja? – swoimi doświadczeniami, także z ewangelizacji na Przystanku Woodstock, dzieli się bp Edward Dajczak.

Kto potrzebuje ewangelizacji? – W głoszeniu Ewangelii nie może być miejsca na bylejakość! Grupy i instytucje szczególnie zaangażowane w nową ewangelizację oraz stosowane przez nie metody – opisuje Irena Świerdzewska.

Abraham: kryzys świadków cierpienia – Nie każdy może być poddany próbie, bo nie każdy jest w stanie jej sprostać – pisze ks. prof. Waldemar Chrostowski w pierwszym odcinku rekolekcji wielkopostnych.

Jak Węgry wspierają rodziny – Na Węgrzech wzrasta liczba zawieranych małżeństw i przybywa dzieci, a spad liczba rozwodów. Warto się przyjrzeć, jak nasi „bratankowie” do tego doszli i wyciągnąć wnioski. – zachęca Piotr Kościński.

Dajmy coś z siebie – Tegoroczna jałmużna wielkopostna ma na celu szczególnie wspieranie osób starszych. Nie chodzi w niej tylko o pieniądze. A o co? – wyjaśnia dyrektor Caritas Polska ks. Marcin Iżycki w rozmowie z Agnieszką Domańską.

Pierwsze przebudzenie św. Józefa – Czym na gruncie tradycji starotestamentalnej był ów sen św. Józefa, który diametralnie odmienił jego życie? – tłumaczy ks. Jacek Stefański.

Docenić kobiety – Przy okazji 8 marca warto wywyższyć miliony „szarych” lub mniej znanych, a czasem zapomnianych bohaterek – przypomina Krzysztof Ziemiec.

O pedofilii raz jeszcze – Państwo powinno się wziąć do zwalczania pedofilii w ogóle, a nie tylko tych 0,03 proc. przypadków, które dotyczą duchownych. – apeluje o. Dariusz Kowalczyk SJ.

Irak oczekuje Franciszka – Nadzieje i trudności towarzyszące pielgrzymce Ojca Świętego do Iraku – przedstawia Wojciech Świątkiewicz.

Indoktrynacja od małego – Ostatnia reforma programu nauczania w Hiszpanii wyprowadziła na ulice miast tysiące rodziców. Skąd wynika ta fala protestów? – relacjonuje Marcin Zatyka.

Zadanie na jesień życia – Żyjemy coraz dłużej, ale czy wiemy jak przeżyć ten dodatkowy czas? – pisze Anna Meetschen.

Spirala pretensji – Skąd biorą się nieporozumienia w koalicji rządzącej i do czego one prowadzą? – wskazuje Jacek Karnowski.

Bez cenzury, bez kultury – Niebezpieczną fascynację wulgaryzmami, nie tylko w Polsce, oraz jej skutki – opisuje Monika Odrobińska.

Patrzaj w serce – Skąd wynika fascynacja lewicą wśród tzw. katolików otwartych? – analizuje Marek Jurek.

Czytaj także:Tygodnik Idziemy na 28 lutego

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 17 kwietnia

Sobota, II Tydzień Wielkanocny
Dzień Powszedni
Oczy Pana zwrócone na bogobojnych.
+ Czytania liturgiczne (rok B, I): J 6, 16-21
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

- Reklama -


E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter