Tygodnik „Idziemy” na 8 września ukazał się drukiem i w e-wydaniu: www.egazety.pl/wydawnictwo-warszawsko-praskie/e-wydanie-idziemy.html oraz eprasa.pl/news/idziemy.
W najnowszym numerze warto przeczytać:
Nie potrzeba wielkich akcji. Wystarczy, żeby młodzi ludzie wiedzieli, że mają z kim porozmawiać – mówi bp Piotr Przyborek w rozmowie z Ireną Świerdzewską: Czym przyciągnąć młodzież?
Oferta katolickich festiwali dla młodych jest bogata. Czego tam szukają? – pisze Magdalena Prokop-Duchnowska w reportażu: Młodzi, taniec i różaniec.
Radio Maryja, Telewizja Trwam, Akademia Kultury Społecznej i Medialnej, Geotermia i wiele innych inicjatyw. Po co to, dlaczego i za co? Odpowiada o Tadeusz Rydzyk CSsR w szczerej rozmowie z ks. Henrykiem Zielińskim: Zostawiam to Panu Bogu.
Co możemy wyczytać z Biblii o przyjściu na świat Matki Bożej? – w biblijne konteksty wprowadza nas wychowany w Izraelu ks. Jacek Stefański: Narodzenie przemieniające życie.
Państwo, w którym nie szanuje się prawa, upodabnia się do bandy rozbójników – ostrzegał Benedykt XVI. Czy z czymś takim mamy do czynienia w Polsce? – pisze ks. Henryk Zieliński we wstępniaku: Między państwem i bandą.
Ofensywa w obwodzie kurskim zmieniła dynamikę wojny. Czemy służy ta strategia – analizuje Piotr Kościński w artykule: Ukraińska obrona przez atak.
To, co u nas się zwalcza i nazywa średniowieczem, rozwija się i kwitnie w innych częściach globu – zauważa Anna Meetschen w komentarzu: Z innej perspektywy.
Bez katolicyzmu to nie byłaby Polska, ale jakiś inny kraj nad Wisłą – zauważa o. Dariusz Kowalczyk SJ w felietonie: Polskość i katolicyzm.
Postacią przewodnią tegorocznego Orszaku Dziejów jest hrabia Władysław Zamoyski – pisze scenarzystka tego wydarzenia Anna Murawska: Wyjątkowe spotkanie.
Może warto być „naiwniakiem”, wierzącym w wartość danego słowa – zastanawia się ks. Stefan Moszoro-Dąbrowski w felietonie: Sygnalista, kapuś czy donosiciel?
Walki nad Bzurą w 1939 roku przybliża Jan Józef Kasprzyk w artykule: Największa bitwa polskiego Września.
Pozbawienie PiS dotacji z budżetu państwa komentuje Jacek Karnowski: Nad przepaścią.
Zachęcamy również do lektury „Idziemy” na 1 września i wcześniejszych numerów tygodnika.