19 sierpnia
piątek
Boleslawa, Juliana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tygodnik Idziemy na 9 stycznia - "Chrzest i co dalej?"

Ocena: 5
1309

Tygodnik Idziemy na 9 stycznia ukazał się drukiem i w e-wydaniu. Jest do nabycia na stronach: eprasa.pl/news/idziemy oraz egazety.pl.

W najnowszym numerze warto przeczytać:

Wszczepieni w Chrystusa – Czym w swojej istocie jest chrzest? – opowiada ks. Tadeusz Aleksandrowicz, proboszcz parafii Opatrzności Bożej na warszawskim Wilanowie w rozmowie z Radosławem Molendą.

Chrzest na nowo odkryty – Ona – wokalistka i kompozytorka, on – dziennikarz i publicysta. Angelika i Grzegorz Górni w Neokatechumenacie odkrywają, czym jest łaska chrztu, a ich doświadczenia spisała Irena Świerdzewska.

Otwarci na znaki – Co świętujemy 6 stycznia? – wyjaśnia ks. prof. dr hab. Józef Naumowicz, wykładowca UKSW i duszpasterz ormiańskokatolickiej par. centralnej pw. św. Grzegorza z Nareku w Warszawie w rozmowie z  Agnieszką  Domańską.

Polska niech liczy na siebie  – W jaki sposób powinniśmy dbać o własne bezpieczeństwo? z  Georgem Friedmanem, założycielem i dyrektorem agencji Stratfor, rozmawia Agaton Koziński.  

Chrzest i co dalej – Trzeba wsłuchać się na nowo w wołanie św. Jana Pawła II o „wiarę i rozum”. Konieczne jest działanie sakramentów, ale potrzebna jest także solidna formacja – zwłaszcza osób dorosłych, czyli parafrazują papieża, owe  „dwa skrzydła”, aby wzbijać się górę – zauważa ks. Henryk Zieliński.

Mali współpracownicy papieża –  Kim są Kolędnicy Misyjni i komu pomagają? – pisze Patryk Lubryczyński.

Kryzys migracyjny – Sprawozdania znad granicy z Białorusią są ostatnio mniej dramatyczne, co nie znaczy, że kłopoty się skończyły –  zauważa Kazimierz Dadak.

Peryferie Franciszka – Wolę raczej Kościół poturbowany, poraniony i brudny, bo wyszedł na ulice, niż Kościół chory z powodu zamknięcia się i wygody z przywiązania do własnego bezpieczeństwa – mówi papież. Co ma na myśli? – zastanawia się ks. Przemysław Artemiuk.

Wszystkie nogi stołu – O tym, jakie narzędzia do budowania zdrowych relacji można poznać podczas kursów przedmałżeńskich pisze Monika Odrobińska.

W co się zaangażować w 2022 roku – Czego możemy spodziewać się w tym roku w Kościele? – zastanawia się w swoim felietonie Anna Meetschen.

Dwie Wigilie – Gdy katolicy po Bożym Narodzeniu szykują się do świętowania Sylwestra i Nowego Roku, prawosławni i grekokatolicy jeszcze myślą o zbliżających się Świętach. Kiedy i jak świętują nasi bracia w wierze pisze Piotr Kościński.

Wyzwania na 2022 – Czego życzyć Polakom w nowym roku? – zastanawia się w swoim felietonie Krzysztof Ziemiec.

Zachęcamy również do lektury Tygodnika Idziemy na 2 stycznia.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 19 sierpnia

Piątek, XX Tydzień zwykły – Dzień Powszedni albo wspomnienie św. Jana Eudesa, prezbitera
Cierpieli głód i pragnienie *
i wygasało w nich życie.

+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Mt 22, 34-40
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszPOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter