19 lipca
piątek
Wincentego, Wodzislawa, Marcina
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tygodnik Idziemy na 10 kwietnia - "Zanurzeni w Męce"

Ocena: 0
904

Tygodnik Idziemy na 10 kwietnia ukazał się drukiem i w e-wydaniu. Jest do nabycia na stronach: eprasa.pl/news/idziemy oraz egazety.pl.

W najnowszym numerze warto przeczytać:

Nadzieja jest większa – Przed wypadkiem był aktywny. Nagle przyszło uwięzienie we własnym ciele. Jak wygląda droga do wewnętrznego pokoju? – z ks. Andrzejem Bafeltowskim SAC, rozmawia Monika Odrobińska.

Nietykalna tajemnica – W liście apostolskim „Salvifici doloris” Jan Paweł II pisał: „człowiek w swoim cierpieniu pozostaje nietykalną tajemnicą”. Jego umieranie na oczach świata dwadzieścia lat później prowokowało, by się z nią zmierzyć – zauważa Ignacy Masny.

Czekając na Zmartwychwstanie – Czy uczestnictwo w wielkopostnych rekolekcjach jest wystarczającym przygotowaniem do Świąt Paschalnych? – z bp. Romualdem Kamińskim, ordynariuszem diecezji warszawsko-praskiej rozmawia Irena Świerdzewska.

Zanurzeni w Męce – Z niepokojem pytamy o sens i ostateczny cel tego cierpienia, które rosyjska agresja niesie Ukrainie, a w dalszej perspektywie i światu. W Wielkim Tygodniu postarajmy się to wszystko zanurzyć w zbawczym cierpieniu i śmierci Chrystusa. Tylko On potrafi z cierpienia milionów ludzi wyprowadzić jakieś dobro, jak z krzyża wyprowadził zmartwychwstanie – zachęca ks. Henryk Zieliński.

Przebudzeni do miłości – Nawrócenie to zdecydowany akt przemiany: uderzmy w stęchliznę codziennych rytuałów. Jezus bowiem przychodzi do każdego z nas z osobna i osobiście zaprasza – zachęca ks. Jan Sochoń.

Wierząca Ukraina – Agresja na Ukrainę zmienia sytuację wyznaniową w tym kraju. Część wiernych przechodzi z Patriarchatu Moskiewskiego do Kościoła Prawosławnego Ukrainy – pisze Piotr Kościński.

Vademecum „wielomamy” – Ciesz się chwilą. Czas naprawdę mija szybko. Zachęca młode mamy Anna Wardak.

Małopolska Ziemia Święta – Położona 40 km od Krakowa Kalwaria Zebrzydowska, zwana też polską Jerozolimą, jest najstarsza w Polsce, a jednocześnie największa. Opisuje ją Iwona Budziak.

Mistyka w życiu – Ewangelie – Cztery Ewangelie – uzupełniają się nawzajem nie tylko w przekazywaniu obrazu osoby i życia Jezusa, ale także w relacjonowaniu i interpretacji rozmaitych doświadczeń mistycznych – zauważa ks. Bartosz Adamczewski

Tułaczy los Madonny – Matka Boża Latyczowska, zwana była niegdyś Patronką Podola, Wołynia i Ukrainy, Patronką Uchodźców. Jej cudowny wizerunek od kilkudziesięciu lat znajduje się w Polsce – pisze Agnieszka Wójtowicz.

Apostołka powołań – Elena Timokhina,  modelka i prezenterka telewizyjna z Syberii stała się żarliwą apostołką i założycielką  wspólnoty „Sióstr dla Powołań” powstałej przy ruchu „Wspólnota dla Powołań”.  Ostatnie lata spędziła w Polsce. Tej niezwykłej postaci – przygląda się Barbara Stefańska.

Wzór dla nauczycieli –  Nauczycielka, polonistka i poetka, męczennica II wojny światowej została ustanowiona patronką nauczycieli w Polsce. Kim była Natalia Tułasiewicz? – pisze Aleksandra Plichta.

Skutki wojny – Pomoc uchodźcom z Ukrainy to dla nas wielkie narodowe wyzwanie, które będziemy musieli i zapewne chcieli realizować przez kolejne miesiące. Tak naprawdę wyzwania w dużej skali dopiero się zaczynają – zauważa Krzysztof Ziemiec.

Niemiecki wstyd – W porównaniu z Polską Niemcy zachowują się wobec wojny w Ukrainie biernie pisze Anna Meetschen.

Zachęcamy również do lektury Tygodnika Idziemy na 3 kwietnia.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 19 lipca

Piątek, XV Tydzień zwykły
Moje owce słuchają mego głosu,
Ja znam je, a one idą za Mną.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 12, 1-8
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Nowenna do św. Anny 17-25 lipcaNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter