3 lipca
niedziela
Jacka, Anatola, Tomasza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tygodnik Idziemy na 15 maja - "Komunia z klasą?"

Ocena: 0
348

Tygodnik Idziemy na 15 maja ukazał się drukiem i w e-wydaniu. Jest do nabycia na stronach: eprasa.pl/news/idziemy oraz egazety.pl.

W najnowszym numerze warto przeczytać:

Napęd, by nieść Chrystusa – W jaki sposób dzieci przystępujące do Pierwszej Komunii Świętej mogą wesprzeć tereny misyjne? – z ks. Maciejem Będzińskim, dyrektorem Papieskich Dzieł Misyjnych, rozmawia Barbara Stefańska.

W szkole i w parafii – Czy lekcje religii w szkole wystarczą, by przygotować dziecko do Pierwszej Komunii Świętej? – z ks. prof. Piotrem Tomasikiem, koordynatorem Biura Programowania Katechezy przy Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski, rozmawia Irena Świerdzewska.

Komunia z klasą? – Pandemia wymusiła organizowanie I Komunii Świętej w zmienionej formule. Niektóre doświadczenia okazały się na tyle cenne, że zostaną w parafiach na dłużej. Jak wyglądało przygotowanie i sam sakrament, kiedy koronawirus nie odpuszczał, przypomina Monika Odrobińska.

Kościół – przestrzeń dla dzieci – Co możemy zrobić jako rodzice, żeby nasze dziecko wytrzymało w kościele dłużej niż 20 minut? – z dr Sabiną Zalewską, pedagogiem i psychologiem, rozmawia Barbara Wiśniowska.

Miesiąc świadków wiary – Odkąd Rosja zaatakowała Ukrainę, Polskę dostrzega, odwiedza i chwali wielu światowych przywódców – zauważa Anna Meetschen.

Koszty wojny – Napaść Rosji na Ukrainę niesie z sobą ogromne koszty, przede wszystkim dla ofiary, ale także dla całego świata. Bank Światowy właśnie obwieścił, że ten konflikt spowoduje największy od pół wieku „wstrząs cenowy”. Ile tak naprawdę będzie kosztować nas ta wojna? – pisze Kazimierz Dadak.

Taki mamy klimat – Aby rodzice, chcąc oszczędzić czas, nie rezygnowali z uczenia dzieci samodzielności, zachęca w swoim cotygodniowym felietonie Anna Wardak.

Ostrzeżenie czy powrót do ZSRR? – Słowa Sergieja Ławrowa o Żydach antysemitach wywołały burzę. To nie jedyny problem na linii Rosja – Izrael – zauważa Piotr Kościński.

Brat na medal – Karol i Emilia zostawali rodzicami trzykrotnie. O ich najmłodszym synu, Karolu Wojtyle, słyszał cały świat. O wiele mniej znane są natomiast losy dwóch pozostałych dzieci – brata Edmunda  oraz siostry Olgi.  Kim było rodzeństwo Jana Pawła II – pisze Mateusz Zimny.

Błagam o opamiętanie – Żyjemy w niesprawiedliwym świecie, w którym liczą się tylko interesy atomowych imperiów. Stąd ostatnie apele Stolicy Apostolskiej o reformę ONZ i innych organizacji, które stałyby na straży bezpieczeństwa oraz równych praw wszystkich państw i narodów – pisze ks. Henryk Zieliński.

Jan Paweł II w Dolinie Aosty – To niewątpliwie jeden z najbardziej malowniczych regionów włoskich, ukochany przez  św. Jana Pawła II. Tutaj wielokrotnie spędzał on swoje letnie wakacje, chodził po górach, spotykał się z turystami. Dolinę Aosty opisuje ks. Waldemar Turek.

Święty z ostatniego miejsca –  Radykalizm, prostota, braterstwo oraz ufne i całkowite poddanie woli Bożej – to duchowa droga brata Karola de Foucauld, która inspiruje kolejne pokolenia. Jego losy i dziedzictwo przedstawia Ludmiła Plitta.

Dotknięci przez Boga – Wieś Gruszewo w zachodniej Ukrainie oraz Czarnobyl to miejsca znane z objawień maryjnych – opisuje je Monika Odrobińska.

Konieczność porozumienia – W interesie Polski jest więc znalezienie porozumienia tak pomiędzy Polską a Unią, jak i pomiędzy Solidarną Polską i PiS – zauważa Jacek Karnowski.

Zachęcamy również do lektury Tygodnika Idziemy na 8 maja.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 3 lipca

Niedziela, XIV Tydzień zwykły
Ręka Pana da się poznać Jego sługom.
+ Czytania liturgiczne (rok C, II): Łk 10, 1-12. 17-20
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Robotnicy Pana (komentarz "Idziemy")

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napiszNajczęściej czytane artykułyPOLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter