20 kwietnia
sobota
Czeslawa, Agnieszki, Mariana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tygodnik Idziemy na 16 października - "Co zrobiliśmy ze świętym Janem Pawłem II"

Ocena: 0
782

Tygodnik Idziemy na 16 października ukazał się drukiem i w e-wydaniu. Jest do nabycia na stronach: eprasa.pl/news/idziemy oraz egazety.pl.

W najnowszym numerze warto przeczytać:

Świadek wolności i odpowiedzialności – Nie jest dziś łatwo mówić i pisać o św. Janie Pawle II, który choć odcisnął swoim nauczaniem ślad w wielu pokoleniach, obecnie postrzegany jest, szczególnie przez ludzi młodych, przez pryzmat oskarżeń i pomówień – zauważa bp Jacek Grzybowski.

Papież to dla nich mem – O tym kim dziś dla uczniów jest św. Jan Paweł II – z  Grzegorzem Diłanianem, wicedyrektorem L Liceum Ogólnokształcącego im. Ruy Barbosy w Warszawie, nauczycielem religii, etyki i filozofii, rozmawia Barbara Stefańska.

Co zrobiliśmy z Papieżem? – Czy my sami, jako ludzie Kościoła, nie przyczyniliśmy się do umniejszania i ośmieszania św Jana Pawła II? Być może nie robiliśmy tego ze złej woli, tylko z braku wyobraźni albo z lenistwa i podążania po linii najmniejszego oporu – pisze ks. Henryk Zieliński. 

Seminaria pod lupą – W seminariach rozpoczął się kolejny rok akademicki. Z roku na rok spada jednak liczba studiujących tam kleryków. Dlaczego tak się dzieje? – próbuje odpowiedzieć ks. Łukasz Piotrowski. 

Pułapki świata na opak – Co Pan myśli, słysząc, że ktoś nie „kłamie”, ale „wyraża mylny osąd”, „błędnie się wyraża”, „selektywnie ujawnia informacje” czy co najwyżej „przesadza”? – Bronisława Wildsteina, pisarza, publicystę i myśliciela, pyta Radosław Molenda.

Łzy Libanu – Nazywany był Szwajcarią Wschodu. Urzekający pięknem, gościnnością i chrześcijańską tradycją kraj jest dziś na skraju zapaści. Tym, co nie gaśnie w Libańczykach, jest nadzieja – pisze Irena Świerdzewska. 

Dolar króluje – Jak trwoga, to do dolara –  zdają się krzyczeć rynki finansowe – zauważa prof. Kazimierz Dadak.

Czego się spodziewałeś? –  Wzbudzenie refleksji jest o wiele skuteczniejszym narzędziem wewnętrznej przemiany niż kazania czy pogadanki – podkreśla Anna Wardak. 

Kapłan i artysta – Czterdzieści lat temu zmarł w Rzymie ks. dr Bronisław Józef Mazur – duchowny, lekarz medycyny, a także malarz, rzeźbiarz, grafik, witrażysta.  O tym, jakie dzieła pozostawił w Wiecznym Mieście, pisze ks. Waldemar Turek. 

Impuls dla biblistów – Konstytucja dogmatyczna o Objawieniu Bożym „Dei Verbum” została ogłoszona 18 listopada 1965 r., pod koniec obrad II Soboru Watykańskiego. Stosunkowo krótki, lecz brzemienny w treść dokument, dojrzewał stopniowo. Opisuje go ks. prof. Waldemar Chrostowski. 

W obronie praw człowieka – Czy niezbywalne prawa człowieka zrozumiałe dla ludzi z różnych kultur i tradycji? – z Mary Ann Glendon, profesor prawa, wieloletnią członkinią Papieskiej Akademii Nauk Społecznych, rozmawia Barbara Stefańska.

Po stracie Przeżyć śmierć własnego dziecka to dla rodziców najtrudniejsze życiowe doświadczenie. Dotyczy to coraz większej liczby rodzin – pisze Irena Świerdzewska. 

Dziwna komitywa – Jerzy Urban prezentował to, co najgorsze, zarówno w okresie rządów junty Jaruzelskiego, jak i w III RP – zauważa Jacek Karnowski. 

Wyznania dziennikarki – Sytuacje mobbingu zdarzają się dziś bardzo często, nie tylko w mediach – zauważa Krzysztof Ziemiec.

 

Zachęcamy również do lektury "Idziemy" na 9 października i wcześniejszych numerów tygodnika.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 19 kwietnia

Piątek, III Tydzień wielkanocny
Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije,
trwa we Mnie, a Ja w nim jestem.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 6, 52-59
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz



Najczęściej czytane artykuły



Najczęściej czytane komentarze



Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.



Newsletter