4 listopada
poniedziałek
Karola, Olgierda
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tygodnik Idziemy na 24 września - "Uchodźcy czy migranci?"

Ocena: 4.85
1490

Tygodnik „Idziemy” na 24 września ukazał się drukiem i w e-wydaniu. Jest do nabycia na stronach: eprasa.pl/news/idziemy oraz egazety.pl.

W najnowszym numerze warto przeczytać:

Migracja i prawa człowieka – Trzeba zlikwidować przyczyny migracji. Bez tego żadne mury graniczne nie powstrzymają przybyszów – pisze ks. Henryk Zieliński.

Uchodźcy i migranci – Europa nie jest w stanie przyjąć wszystkich z ok. 1,5 miliarda ludzi, którzy chcą tutaj przybyć. Pomoc na miejscu jest o wiele tańsza niż przyjmowanie migrantów – tłumaczy ks. prof. Waldemar Cisło, dyrektor sekcji polskiej Papieskiego Stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” w rozmowie z Ireną Świerdzewską.

Polska wielonarodowa? – Według Eurosatu w 2022 r. Polska była na pierwszym miejscu w całej Unii Europejskiej w przyznawaniu praw pobytu obcokrajowcom. Wydano ponad 700 tys. zezwoleń, nie licząc uchodźców z Ukrainy – rzeczywistą skalę migracji pokazuje Piotr Kościński.

Zbożowa gra interesów – Problem z ograniczeniem przywozu zboża z Ukrainy do Unii Europejskiej jest taki, że wielkie gospodarstwa rolne na Ukrainie należą do Niemców, Francuzów, Belgów, a nawet do Amerykanów – mówi Tomasz Obszański, przewodniczący NSZZ Rolników Indywidualnych w rozmowie z Piotrem Kościńskim.

Pokażcie, że nie jesteśmy sami – Zróbcie wszystko, Drodzy Czytelnicy, żeby ci, którym w mediach bliskie jest mówienie z serca i kultura pokoju, nie byli sami – apeluje Krzysztof Ziemiec.

Hiszpańska (trans)formacja – W Hiszpanii, gdzie niedawno zezwolono na zmianę płci u osób niepełnoletnich narasta sprzeciw wobec startów transpłciowych mężczyzn w sportowej rywalizacji z kobietami – o tych i innych genderowych dziwactwach pisze z Madrytu Marcin Zatyka.

Miasto sacrum i profanum – Z czego znany jest Wąchock, bo przecież nie tylko z sołtysa – dzieje i zakątki tej miejscowości odkrywa Marta Kawalec.

Aborcja to nie terapia – Czy w sytuacji, kiedy zagrożone jest życie lub zdrowie ciężarnej kobiety, nie wolno jej ratować, żeby nie narazić na utratę życia jej nienarodzonego dziecka? – z mitami na ten temat rozprawia się Monika Odrobińska.

Nowy rok – nowe wyzwania – Co zrobić, aby uczelnie katolickie nie traciły swojej istoty i misji? – wskazuje Anna Meetschen.

Relatywizm neomarksistowski – Skąd w dobie relatywizmu biorą się twarde antychrześcijańskie zasady? – analizuje o. Dariusz Kowalczyk SJ.

Internowanie Prymasa – Okoliczności aresztowania i uwięzienia Prymasa Tysiąclecia w 70. rocznicę tych bolesnych wydarzeń – przypomina Irena Świerdzewska.

Solidarność przeciw imperializmowi – Jak idea solidarności zaowocowała w encyklice św. Jana Pawła II Solicitudo rei socialis – wyjaśnia ks. prof. Piotr Mazurkiewicz w rozmowie z ks. Łukaszem Piotrowskim.

Wszystko jest możliwe – Prawo morskie nakazujące podejmowanie rozbitków z łodzi ma służyć ratowaniu rozbitków i ofiar katastrof, a nie wspieraniu nielegalnego przerzutu ludzi – podkreśla Jacek Karnowski.

Zachęcamy również do lektury „Idziemy” na 17 września i wcześniejszych numerów tygodnika. 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 4 listopada

Poniedziałek, XXXI Tydzień zwykły
Wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa
Jeżeli trwacie w nauce mojej,
jesteście prawdziwie moimi uczniami i poznacie prawdę.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Łk 14, 12-14
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz



Najczęściej czytane artykuły



Najczęściej czytane komentarze



Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.



Newsletter