29 marca
piątek
Wiktoryna, Helmuta, Eustachego
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tygodnik Idziemy na 26 lutego - "Tylko dla dorosłych?"

Ocena: 0
920

Tygodnik „Idziemy” na 26 lutego ukazał się drukiem i w e-wydaniu. Jest do nabycia na stronach: eprasa.pl/news/idziemy oraz egazety.pl.

W najnowszym numerze warto przeczytać:

Pozwólcie dzieciom… – Co do dzieci, to nie powinniśmy im zabraniać przychodzenia do Chrystusa ani w imię świętego oburzenia, ani w imię nieświętych ideologii – ostrzega ks. Henryk Zieliński. 

Spowiedź – tylko dla dorosłych? – Niektóre środowiska chcą zakazania spowiedzi do 16., a nawet do 18. roku życia. Czy sakrament pokuty rzeczywiście jest traumą dla dzieci? – z ks. Marcinem Węcławskim, propagatorem wczesnej spowiedzi i Komunii Św., rozmawia Monika Odrobińska.

Pusta zabawa – Dzieci od dawna „bawiły się w Mszę”. Nowe media stały się narzędziem owocnej ewangelizacji. „Msza w Roblox” nie jest dobrym przykładem ani jednego, ani drugiego – pisze ks. Łukasz Piotrowski.

Gra w „odprawianie Mszy” – Czy powinny nas gorszyć zabawy w Mszę w wirtualnej przestrzeni Robloksa? Z ks. prof. Józefem Klochem, wykładowcą UKSW, prekursorem zastosowań informatyki i internetu w Kościele w Polsce, rozmawia Marta Kawalec.

Niespodziewana wizyta – Co i dla kogo oznacza wizyta Bidena w Ukrainie? – analizuje Krzysztof Ziemiec. 

Co się stanie z uchodźcami? – Przez niecały rok od rosyjskiej agresji na Ukrainę polską granicę przekroczyło 9,55 milionów obywateli ukraińskich. Wróciło do swego kraju 7,7 miliona, a część wyjechała do innych państw. W grudniu ub.r. szacowano, że pozostało u nas 950 tys. osób. Jakie są ich perspektywy na przyszłość? – zastanawia się Piotr Kościński.

Caritas z potrzebującymi – Jak Caritas Polska pomaga Turcji i Syrii po trzęsieniu ziemi? – opowiada ks. Marcin Iżycki, dyrektor Caritas Polska, w rozmowie z Ireną Świerdzewską.

Bój o przyszłość – „Bitwa o mięso”, której najnowszą odsłonę wywołały doniesienia o zaleceniach organizacji C40 Cities, to objaw kolejnego przyspieszenia w procesie radykalnej przebudowy społeczeństwa, którym kierują jawne i niejawne, ponadnarodowe ośrodki lewicowe – zauważa Jacek Karnowski. 

Tajemnica zła – Patrząc na pełną okrucieństw wojnę i ból niewinnych, nasuwa się pytanie: Skąd się bierze zło? I jaki sens ma cierpienie? Na pomoc szukającym odpowiedzi przychodzi Dobra Nowina – wyjaśnia ks. Sylwester Gaworek.

Zwierzę też człowiek? – Coś musiało się wydarzyć, że w ostatnich latach niektórzy stawiają zwierzęta wyżej niż człowieka – pisze Marta Kawalec.

Owczarnia w Nowym Przymierzum – Jakiego znaczenia nabrał obraz owczarni i pasterza wraz z przyjściem na świat Chrystusa? – pokazuje ks. prof. Waldemar Chrostowski. 

Chodzący konfesjonał – Sylwetkę bp. Jana Olszańskiego z Kamieńca Podolskiego przypomina Monika Odrobińska.

Zachęcamy również do lektury „Idziemy” na 19 lutego i wcześniejszych numerów tygodnika. 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
- Reklama -

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 marca

Wielki Piątek
Dla nas Chrystus stał się posłusznym aż do śmierci, i to śmierci krzyżowej.
Dlatego Bóg wywyższył Go nad wszystko i darował Mu imię ponad wszelkie imię.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): J 18, 1 – 19, 42
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz



Najczęściej czytane artykuły



Najwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.



Newsletter