31 marca
piątek
Beniamina, Dobromierza, Leonarda
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tygodnik Idziemy na 29 stycznia - "Każdy ma powołanie"

Ocena: 4.93333
535

Tygodnik „Idziemy” na 29 stycznia ukazał się drukiem i w e-wydaniu. Jest do nabycia na stronach: eprasa.pl/news/idziemy oraz egazety.pl.

W najnowszym numerze warto przeczytać:

Powołanie dla każdego – Co jest sednem realizacji powołania? – z ks. prof. dr. hab. Markiem Tatarem, teologiem duchowości, rozmawia Irena Świerdzewska.

Łączy ich konsekracja – W zakonie kontemplacyjnym lub czynnym, w pustelni czy instytucie świeckim, w stowarzyszeniu lub indywidualnie – życie konsekrowane może przybierać rozmaite formy. Pisze o nich Barbara Stefańska. 

Zbroimy się na potęgę – Tak nie było od ponad trzydziestu lat: rozbudowujemy nasze siły zbrojne, kupując sprzęt i szkoląc rezerwistów. Ale w minionych latach nie było wojny za naszą wschodnią granicą, nie czuliśmy się też tak zagrożeni. Stan naszego uzbrojenia podsumowuje Piotr Kościński. 

Współpracownik Prawdy – misji i dziedzictwu Benedykta XVI przygląda się bp Jacek Grzybowski.

Religia nie dzieli – Podczas otwarcia Centrum Heschela KUL padły słowa, że skoro wszyscy czekamy na Mesjasza – żydzi na jego pierwsze przyjście, chrześcijanie – na ponowne, to czekajmy razem. Jak to ma wyglądać w praktyce? – z ks. prof. Mirosławem S. Wróblem, dyrektorem Centrum Relacji Katolicko-Żydowskich KUL im. Abrahama J. Heschela, rozmawia Monika Odrobińska.

Handel ludźmi za Pirenejami – Zapowiedziana przez władze Hiszpanii nowelizacja przepisów o zwalczaniu handlu i wykorzystywaniu osób przez zorganizowane grupy przestępcze ma niewielkie szanse na skuteczne powstrzymanie procederu – zauważa Marcin Zatyka. 

Minerały życia – Dlaczego nigdy nie stracił wiary w ludzi? – ze Sławomirem Łosowskim, muzykiem, liderem zespołu Kombi Łosowski, rozmawia Marta Dybińska.

Wobec prawdy – Od samego początku Kościoła najmocniejszym, obok męczeństwa, potwierdzeniem tej wiary jest gotowość oddania się Bogu bezpośrednio i bez reszty – pisze ks. Henryk Zieliński. 

Winnica w Starym Przymierzu – Ziemia Święta bywa nazywana „krainą winnic”. Winnica i jej owoce, czyli winogrona, są symbolami dobrobytu i pomyślności. Są również winnica i jej latorośle jednym z obrazów Kościoła – zauważa ks. prof. Waldemar Chrostowski.

Walka o nadzieję – Seminarium na Zakarpaciu rozpoczęło budowę swej siedziby już w czasie obecnej wojny. Upominali się o nie mieszkańcy, dla których seminarzyści i duchowni są znakiem nadziei. Podobnie jak byli nim zdelegalizowani przez Stalina duchowni tutejszej diecezji po drugiej wojnie światowej – przypomina Monika Odrobińska. 

Zdziwienia – Dziwię się, że tak wiele osób odchodzi od Kościoła, bo nie podobają im się księża, tak jakby to dla księży – jak dla aktora do teatru – chodzili do kościoła na Mszę św. Co nie znaczy, że wielu kapłanów nie robi wiele, by zniechęcić nawet najwytrwalszych parafian – pisze Krzysztof Ziemiec.

Zachęcamy również do lektury „Idziemy” na 22 stycznia i wcześniejszych numerów tygodnika.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 31 marca

Piątek, V tydzień Wielkiego Postu
Słowa Twoje, Panie, są duchem i życiem.
Ty masz słowa życia wiecznego.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): J 10, 31-42
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz

- Reklama -


Najczęściej czytane artykuły

Materiał Partnera PortaluNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter