29 lutego
czwartek
Lecha, Lutoslawa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tygodnik Idziemy na 3 grudnia - "Wywyższenie ludzkiego ciała"

Ocena: 5
286

Tygodnik „Idziemy” na 3 grudnia ukazał się drukiem i w e-wydaniu. Jest do nabycia na stronach: eprasa.pl/news/idziemy oraz egazety.pl.

W najnowszym numerze warto przeczytać:

Roma locuta – Do dobrych wiadomości w Kościele przed Adwentem zaliczyć trzeba ostatnią notę Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej do Kościoła w Niemczech. Dlaczego? – wyjaśnia ks. Henryk Zieliński.

Wywyższenie ludzkiego ciała – Dlaczego i w jaki sposób chrześcijaństwo broni godności ludzkiego ciała? – wyjaśnia o. prof. Jacek Salij w rozmowie z Barbarą Stefańską. 

Przed ŚDM w Korei – O wyzwaniach stojących przed Kościołem w Korei Południowej mówi arcybiskup Seulu Peter Chung Soon-taek w wywiadzie Anny Artymiak.

Brzemienna – Wizerunków Maryi w stanie błogosławionym jest niezwykle mało. Z czego to wynika? – docieka Monika Odrobińska. 

W kościelnej poczekalni? – Traktujmy młodych jako pełnoprawną część wspólnoty. Oni nie będą Kościołem w przyszłości. Są nim już dziś – apeluje Weronika Kostrzewa.

Adwent w maryjnym Kościele – Matka Boża uczy nas właściwej postawy względem objawienia Bożego i łaski zbawienia – podkreśla ks. Jacek Stefański.

Przepis na wychowanie – Rady Janusza Korczaka, ujęte w formie przykazań, wciąż inspirują nowe pokolenia rodziców. Wskazówki Korczaka przybliża Marta Kawalec. 

Polak dla Fryburga – Dziełem życia Józefa Mehoffera były fryburskie witraże, które tworzył przez 41 lat. Krakowskie Muzeum Narodowe od niedawna posiada wszystkie 21 kartonów z projektami tych arcydzieł – pisze Iwona Budziak. 

Jubileusz apelu jasnogórskiego – Od 70 lat z Jasnej Góry płynie ta szczególna modlitwa maryjna, zapoczątkowana z intencją uproszenia uwolnienia więzionego Prymasa Tysiąclecia – pisze Irena Świerdzewska.

Razem tworzymy mozaikę – Dr Ewa Porada, teolog, mówi o materiałach dla rodzin w ramach programu duszpasterskiego na rok 2023/24 w wywiadzie Magdaleny Prokop-Duchnowskiej.

Nigdy mniejsze zło? – W życiu społeczno-politycznym należy szukać sprzymierzeńców i niezbędne są pewne kompromisy – ocenia o. Dariusz Kowalczyk SJ.

Ukraina w Unii – Obecność naszego wschodniego sąsiada w UE będzie sprzyjać stabilizacji w regionie. Ale są też obawy, że Ukraina stanie się naszym konkurentem i spowoduje kłopoty w polskiej gospodarce – analizuje Piotr Kościński. 

Spadkowiercy – Dzieci to nie wagoniki, które gładko jadą po torach i skręcają w kierunku wyznaczonym przez rodziców – wskazuje Anna Wardak.

Zachęcamy również do lektury „Idziemy” na 26 listopada i wcześniejszych numerów tygodnika. 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 28 lutego

Środa, II Tydzień Wielkiego Postu
Ja jestem światłością świata,
kto idzie za Mną, będzie miał światło życia.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 20, 17-28
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

+ Nowenna zawierzenia woli Bożej - o. Dolindo
Koronka ku czci Siedmiu Boleści Matki Bożej

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter