1 października
niedziela
Danuty, Remigiusza, Teresy
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tygodnik Idziemy na 4 czerwca - "To nie opłatek"

Ocena: 2.3
923

Tygodnik „Idziemy” na 4 czerwca ukazał się drukiem i w e-wydaniu. Jest do nabycia na stronach: eprasa.pl/news/idziemy oraz egazety.pl.

W najnowszym numerze warto przeczytać:

To nie opłatek Są tacy, którzy o Najświętszym Sakramencie mówią „opłatek”. Czy się mylą? z ks. prof. Markiem Tatarem, teologiem duchowości, rozmawia Irena Świerdzewska.

Wpatrzeni w Pana – Wystawienia Najświętszego Sakramentu często rozpoczyna się śpiewem albo odmawianiem wspólnych modlitw. Modlitwa w ciszy przed Panem Jezusem wydaje się o wiele trudniejsza. Jak w niej wytrwać? – radzi Barbara Stefańska.

Dziękczynienie: idea i konkrety – Czy idea Święta Dziękczynienia po 16 latach od jej zainicjowania trochę nam nie wyblakła? – z kard. Kazimierzem Nyczem, metropolitą warszawskim, rozmawia ks. Henryk Zieliński.

Tanie podróżowanie Organizowanie wypoczynku w czasach kryzysu i szalejącej inflacji nie jest proste, ale nie musi też oznaczać rezygnacji ze wszystkich wygód, dalekich kierunków czy towarzystwa rodziny. Jak to zrobić? – podpowiada Marta Kawalec.

Patronka nie tylko położnych – Niemal każdy z nas rodził się z asystą położnej, ale mało kto ją poznał. Na pogrzeb Stanisławy Leszczyńskiej przyszło tysiąc „jej” dzieci, w tym kilkadziesiąt obozowych. Co współczesne położne mogą czerpać od „położnej z Auschwitz”? – pisze Monika Odrobińska.

Trwała obecność – Uroczystość Bożego Ciała jest po to, żebyśmy sobie bardziej uzmysłowili realność i trwałość obecności Chrystusa w Najświętszym Sakramencie i głębiej ją przeżyli. Jest to tylko jeden z aspektów całego bogactwa Eucharystii, która z Chrystusowego ustanowienia jest również pamiątką Ostatniej Wieczerzy i uobecnieniem Jego jedynej Najświętszej Ofiary – przypomina ks. Henryk Zieliński.

Co się stało 4 czerwca – „Proszę państwa, czwartego czerwca osiemdziesiątego dziewiątego roku skończył się w Polsce komunizm” – te słowa Joanny Szczepkowskiej wypowiedziane niegdyś w Dzienniku Telewizyjnym do dziś budzą spory. Czy aktorka miała wtedy rację? – zastanawia się Piotr Kościński.

Skarb na wiele lat Jak zachęcić zanurzone w wirtualnym świecie dzieci do czytania książek? z dr Zofią Olek-Redlarską, rozmawia Maria Osińska.

Rosja jako chiński wasal – Wojskowe osłabienie Rosji i – co za tym idzie – utrata jej prestiżu otwiera wielkie możliwości przed Krajem Smoka. Pekin ruszył już do dyplomatycznej ofensywy – pisze prof. Kazimierz Dadak.

Drugi koniec pępowiny – Relacje z rodziną pochodzenia są bardzo ważne, ale w porządku miłości więzi sakramentalne stoją wyżej – podkreśla Anna Wardak.

Polski dom w Jerozolimie – Wszystko zaczęło się w 1908 r. za sprawą wiejskiego księdza, pochodzącego z Lubelszczyzny Marcina Pinciurka. W jego sercu zrodziło się pragnienie, żeby Polacy przybywający do Ziemi Świętej mieli gdzie się zatrzymać – pisze Mariola Serafin.

Nie demokracja a dyktat  – Kluczem do powołania unijnego państwa centralistycznego jest zniesienie prawa weta w sferze podatków oraz polityki zagranicznej – zauważa Jacek Karnowski.

Wołanie do Ducha – Czyż dziś znów nie powinniśmy wznieść prośby o odnowę oblicza Tej ziemi? – pyta Krzysztof Ziemiec.

Zachęcamy również do lektury „Idziemy” na 28 maja i wcześniejszych numerów tygodnika. 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 2 października

Poniedziałek, XXVI Tydzień zwykły - wspomnienie świętych Aniołów Stróżów 
Strzeżcie się, żebyście nie gardzili żadnym z tych małych;
albowiem powiadam wam: Aniołowie ich w niebie wpatrują
się zawsze w oblicze Ojca mojego, który jest w niebie».

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mt 18, 1-5. 10+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego) 
Nowenna do św. Franciszka 25 IX - 3 X

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz

- Reklama -


Najczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarzeBlog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter