Tygodnik „Idziemy” na 7 lipca ukazał się drukiem i w e-wydaniu: www.egazety.pl/wydawnictwo-warszawsko-praskie/e-wydanie-idziemy.html oraz eprasa.pl/news/idziemy.
W najnowszym numerze warto przeczytać:
Jak to możliwe, że do kapłaństwa przygotowuje się siedem lat, a do małżeństwa – w weekend? – mówi ks. Robert Wielądek w wywiadzie Magdaleny Prokop-Duchnowskiej: Małżeństwo do odkrycia.
Wesele można zorganizować w remizie, a w przygotowania zaangażować krewnych i przyjaciół – udowadnia Monika Odrobińska w reportażu: Nie taki ślub drogi.
Za bardzo skupiamy się na igrzyskach serwowanych nam przez rząd kosztem opozycji i Kościoła, a za mało na stanie budżetu państwa – zauważa ks. Henryk Zieliński w felietonie: Nie tylko o pieniądzach.
Sprawę usunięcia z Muzeum II Wojny Światowej postaci bł. Ulmów, o. Maksymiliana Kolbe komentuje były dyrektor tej placówki, a obecny szef IPN dr Karol Nawrocki w rozmowie z Ireną Świerdzewską: Sfałszowane muzeum.
Jesteśmy przygotowani na długi marsz – o nowym kanale na YouTube „Otwarta konserwa” opowiada jego twórca Krzysztof Ziemiec w rozmowie z Ireną Świerdzewską: Chcemy otwartej rozmowy.
Człowiek składa się nie tylko z materii, lecz także z ducha. Teologia pozwala mu nakarmić tę część siebie – mówi ks. prof. Krzysztof Pawlika, rektor AKW w Warszawie w rozmowie z Magdaleną Prokop-Duchnowską: Warto studiować teologię.
Kto odpowiada za kryzys na granicy polsko-białoruskiej? Gdzie selekcjonowani są migranci do szturmowania zapory? Na te i podobne pytania odpowiada artykuł Piotra Kościńskiego: Gorąco na granicy.
Czy Donald Trump będzie ponownie głową państwa? Debatę dwóch kandydatów do fotela prezydenta USA komentuje prof. Kazimierz Dadak w tekście: Game over.
Nie poszukujmy nieustannych fajerwerków i emocji – radzi Weronika Kostrzewa w felietonie: Życzenia codzienności.
Jeden z pierwszych rodzimych świętych. Łączy Polaków, Węgrów i Słowaków. Postać Andrzeja Świerada odkrywa ks. Łukasz Żak w artykule: Mąż pełen cnót.
Skarby słynącej ze sztuki mozaikowej Rawenny pokazuje ks. Waldemar Turek w artykule: W królestwie mozaiki.
Zachęcamy również do lektury „Idziemy” na 30 czerwca i wcześniejszych numerów tygodnika.