Tygodnik „Idziemy” na 9 czerwca ukazał się drukiem i w e-wydaniu: www.egazety.pl/wydawnictwo-warszawsko-praskie/e-wydanie-idziemy.html oraz eprasa.pl/news/idziemy.
W najnowszym numerze warto przeczytać:
– Czego powinniśmy unikać, a na co zwrócić szczególną uwagę w dzień święty? – odpowiada o. Mirosław Pilśniak w wywiadzie Ireny Świerdzewskiej: Jak świętować niedzielę.
– Czy ubiór, w którym przechodzimy do Kościoła, ma znaczenie? Na ile luzu możemy sobie w tej kwestii pozwolić? – pisze Barbara Stefańska w artykule: W czym na Mszę?
Swoimi przemyśleniami z letnich miesięcy, z ostatnich procesji Bożego Ciała i z przedostatniej pielgrzymki św. Jana Pawła do Polski – dzieli się ks. Henryk Zieliński we wstępniaku: Gorące sprawy.
– Jeśli łożymy w swoich podatkach na lekcje religii, to mamy się prawo o nie upominać – mówi ks. prof. Piotr Tomasik w rozmowie z Moniką Odrobińską: Religia – część wychowania.
– Na postulaty ks. Adama Bonieckiego, żeby zrezygnować ze spowiadania dzieci, odpowiada ks. Marcin Węcławski w polemice: Dozwólcie dzieciom.
– Niegdyś była „ludowa”, teraz „liberalna”. O brakach autentycznie demokratycznych mechanizmów w Unii Europejskiej pisze Łukasz Warzecha w raporcie: Gdzie ta demokracja?
– Czy można dostrzec symptomy odradzania się ojcostwa? – wskazuje Marta Kawalec w komentarzu: Ojciec, tata, tatuś.
– Trudności i szanse na powstanie niepodległego państwa palestyńskiego opisuje Piotr Kościński w artykule: Palestyna. Państwo bez granic.
– Przemówienie w parlamencie, beatyfikacja 108 męczenników, wizyta w Radzyminie i katedrze warszawsko-praskiej – papieską pielgrzymkę z 1999 r. przypomina Irena Świerdzewska w tekście: Ale nam się wydarzyło!
– Ćwierć wieku temu Jan Paweł II poświęcił licheńską bazylikę. Pisze o tym Amelia Siuda-Koszela w artykule: Nasz papież w Licheniu.
– Czy papież Franciszek, zwracając uwagę na nadreprezentację gejów w seminariach duchownych, naruszył jakieś tabu? – wyjaśnia o. Dariusz Kowalczyk w komentarzu: Franciszek o seminariach bez gejów.
– Ile zarabiają największe gwiazdy sportu? I jakie znaczenie w widowiskach sportowych mają pieniądze? – ujawnia ks. Łukasz Piotrowski w artykule: Sport na sprzedaż.
– Postrach Niemców, nadzieja dla udręczonych okupacją rodaków. Postać Jana Piwnika „Ponurego” przypomina Jan Józef Kasprzyk we wspomnieniu: Policjant, który stał się legendą.
Zachęcamy również do lektury „Idziemy” na 2 czerwca i wcześniejszych numerów tygodnika.