1 października
niedziela
Danuty, Remigiusza, Teresy
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Tygodnik Idziemy na 9 kwietnia - "Pascha: ze śmierci do życia"

Ocena: 5
600

Tygodnik „Idziemy” na 9 kwietnia  ukazał się drukiem i w e-wydaniu. Jest do nabycia na stronach: eprasa.pl/news/idziemy oraz egazety.pl.

W najnowszym numerze warto przeczytać:

Pascha: ze śmierci do życia – Jak wyglądała wiara w zmartwychwstanie u ludzi Starego Przymierza i jaką treść niesie dzisiaj dla nas prawda o zmartwychwstaniu Jezusa? – z  ks. dr. Jackiem Stefańskim, biblistą urodzonym i wychowanym w Izraelu – rozmawia Irena Świerdzewska. 

Bazylika Grobu Bożego – Jest to bez wątpienia najważniejsze chrześcijańskie miejsce w Ziemi Świętej. Najwznioślejszy cel chrześcijańskich pielgrzymek. Serce historii i geografii zbawienia. O Bazylice Grobu Pańskiego –  pisze Barbara Strzałkowska. 

Zmartwychwstanie zmienia wszystko – Czym są dla niego święta Paschy? –  z Darkiem „Maleo” Malejonkiem, kompozytorem i wokalistą – rozmawia Irena Świerdzewska.

To nie reset – Zmartwychwstanie jest czymś więcej niż tylko faktem historycznym, potwierdzonym świadectwem apostołów i ewangelistów, krwią męczenników, pustym grobem i trwałymi przemianami społeczno-religijnymi, które zapoczątkowało. Jest początkiem nowej rzeczywistości, nad którą nie ciąży już widmo śmierci, bo człowiek został odkupiony  najdroższą Zbawiciela – podkreśla ks. Henryk Zieliński. 

Sztuka wiary – Obrazy Artura Wąsowskiego są jak okno – przenoszą na drugą stronę, w wymiar rzeczywistości utęsknionej, upragnionej. Artyście i jego twórczości – przygląda się Monika Odrobińska. 

Wielki kryzys w Izraelu – Izrael przeżywa być może największe problemy polityczne w swojej historii. Zagraża mu strajk generalny, a może nawet – jak ostrzega prezydent tego kraju – wojna domowa – zauważa Piotr Kościński. 

Skąd wieje wiatr? – Kobietę blokuje brak poczucia bezpieczeństwa, komfortu psychiczno-duchowego, poczucia bycia jedyną – pisze Anna Wardak. 

Warszawski zwierzyniec – Jest jedną z najbardziej znanych atrakcji w Warszawie. Jego losy są ściśle związane z historią stolicy. Żyje w nim ponad 13 tysięcy zwierząt, reprezentujących blisko 500 gatunków. Miejski Ogród Zoologiczny obchodzi w tym roku jubileusz 95-lecia – pisze Dorota Glica. 

Boża budowla w Nowym Przymierzu – W Nowym Testamencie obraz Bożej budowli nabiera pełniejszego znaczenia. Autor Listu do Hebrajczyków podkreśla: „Każdy bowiem dom jest przez kogoś zbudowany, a Tym, który zbudował wszystko, jest Bóg” (Hbr 3, 3-4) – analizuje ks. prof. Waldemar Chrostowski. 

Wiara i świadectwo – Wielu – niestety, nawet wierzących – odrzuca zmartwychwstanie traktując je trochę jak dodatek upiększający historię o Jezusie, który żył jak hippis dawno temu, dobrze czyniąc każdemu. Sondaże sprzed kilku lat podają, że w zmartwychwstanie Jezusa wierzy mniej niż połowa Polaków – zauważa Anna Meetschen.

Sukces Konfederacji – Mimo siedmiu już lat rządów PiS, scena polityczna zdaje się przesuwać nie w lewo, a w prawo – analizuje Jacek Karnowski. 

Wyrwa pokoleniowa – Młode pokolenie staje się poniekąd wykorzenione z własnego kodu kulturowego. Zróbmy wszystko, by to zmienić – zachęca Krzysztof Ziemiec. 

Zachęcamy również do lektury „Idziemy” na 2 kwietnia i wcześniejszych numerów tygodnika. 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 2 października

Poniedziałek, XXVI Tydzień zwykły - wspomnienie świętych Aniołów Stróżów 
Strzeżcie się, żebyście nie gardzili żadnym z tych małych;
albowiem powiadam wam: Aniołowie ich w niebie wpatrują
się zawsze w oblicze Ojca mojego, który jest w niebie».

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mt 18, 1-5. 10+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego) 
Nowenna do św. Franciszka 25 IX - 3 X

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napisz

- Reklama -


Najczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarzeBlog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter