26 kwietnia
czwartek
Marzeny, Klaudiusza, Marii
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

W Polskim Radiu

Ocena: 4.2
682

– Powinniśmy iść bardziej w kierunku otwierania się na wszystkie obszary działalności medialnej, niż wydzierania nowych w niej obszarów, w których byśmy się zamknęli – mówi ks. Andrzej Majewski SJ

fot. ks. Henryk Zieliński/Idziemy

Z ks. Andrzejem Majewskim SJ, nowym szefem redakcji katolickiej Polskiego Radia, rozmawia Monika Odrobińska

 

Gratuluję nominacji na szefa redakcji katolickiej Polskiego Radia! Jakie plany w związku z tym?

Z pewnością pierwszą rzeczą, którą chciałbym zrobić, będzie rozmowa z każdym z pracowników. Początkowo czeka mnie więc praca organiczna. Na razie poznaję Polskie Radio i jego programy, bo podczas pobytu za granicą nie miałem możliwości ich słuchać. Widzę, że wśród propozycji programów katolickich PR wiele jest takich, które należałoby utrzymać. Zależy mi na znalezieniu równowagi między powszechnością a lokalnością Kościoła katolickiego, w którą trzeba się wsłuchiwać, ale nie można się w niej zamykać. Przez parafie i diecezje powinniśmy otwierać się na Kościół powszechny.

 

W Radiu Watykańskim wciąż słychać w zapowiedziach głos Księdza. Współtworzył Ksiądz programy katolickie w TVP. Jakie doświadczenia chciałby Ksiądz przenieść z tych obszarów na grunt PR?

Radio Watykańskie od blisko 30 lat współpracuje z Polskim Radiem – chciałbym, by serwis RW zachował się w ramówce, choć nie ode mnie to będzie zależało, bo media watykańskie przechodzą gruntowną reformę. Z doświadczeń Radia Watykańskiego, które zbierałem od lat 90., chciałbym przenieść doświadczenie właśnie powszechności Kościoła.

 

Czytaj dalej w e-wydaniu lub wydaniu papierowym
Idziemy nr 15 (653), 15 kwietnia 2018 r.
Artykuł w całości ukaże się na stronie po 25 kwietnia 2018 r.

 

Ks. Andrzej Majewski SJ (1961) był kierownikiem sekcji polskiej i dyrektorem programowym Radia Watykańskiego, kierował Redakcją Programów Katolickich TVP oraz Kolegium Księży Jezuitów w Warszawie.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

Absolwentka polonistyki i dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim, mężatka, matka dwóch córek. W "Idziemy" opublikowała kilkaset reportaży i wywiadów.


- Reklama -

SALON DZIENNIKARSKI


- Reklama -


Najwyżej oceniane artykuły