18 stycznia
wtorek
Piotra, Małgorzaty
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Idziemy na Wielkanoc

Ocena: 4.9
820

W czasie epidemii tygodnik Idziemy wychodzi tylko w wersji e-wydania. Zachęcamy do prenumeraty oraz pobrania najnowszego numeru gratis ze strony www.idziemy.pl (pdf).

W najnowszym numerze warto przeczytać:  

Szukając nadziei – Nawet kiedy epidemia ustanie, to świat nie będzie już taki sam, jak wcześniej – o społecznych i religijnych skutkach koronawirusa mówi abp Henryk Hoser SAC w rozmowie z ks. Henrykiem Zielińskim.

Radość wielkanocna – Cała potęga zła jest bezsilna wobec człowieka, który oburącz trzyma się Ojca Niebieskiego – o źródle wielkanocnej radości pisze o Jacek Salij OP.

Grób miejscem życia – Grób Jezusa to jedyny grób, do którego pielgrzymujemy dlatego, że nie ma w nim ciała. - o znaczeniu grobu w tradycji żydowskiej i chrześcijańskiej mówi ks. prof. Waldemar Chrostowski w rozmowie z Ireną Świerdzewską.

Wielkanocne pewniki – O czym tak naprawdę człowiek może decydować w swoim życiu? – analizuje o. Dariusz Kowalczyk SJ

Kiedy będzie Wielkanoc? – Wielkanocne „alleluja” może niektórym z nas brzmieć w tym roku jak pociągnięcie styropianem po szybie. Jak tego uniknąć? – wskazuje ks. Henryk Zieliński.

Kardynał Pell niewinny  – Sąd Najwyższy w Australii uznał, że przebywający od ponad roku w więzieniu kard. George Pell nie popełnił nadużyć seksualnych wobec nieletnich, o które był oskarżany. – sprawę opisuje prof. Kazimierz Dadak.

Wszystko jest po coś – Zostaliśmy skierowani bez pytania nas o zgodę na swoisty obóz przetrwania – o tym, co my przechodzimy i przez co przeszło pokolenie naszych rodziców – pisze Krzysztof Ziemiec.

Czas przemiany – Prawie połowa Niemców jest bardziej zaniepokojonych gospodarczymi skutkami epidemii niż samym koronawirusem – relacjonuje Anna Meetschen.

Religijność wirtualna? – Czy eucharystyczna tęsknota przełoży się na gorliwość religijna, gdy minie już epidemia? – rozważa ks. prof. Jacek Grzybowski.

Z zimną wojną w tle – O chaosie w USA, o tym jak wskutek epidemii zmienia się światowy układ sił i co może tego wynikać dla Polski? – pisze prof. Kazimierz Dadak.

Szczęść lat ruskiego miesiąca – Jako dziecko dr. Tadeusz Borowski Beszta był wywieziony z matką i dziadkiem w głąb ZRRR. Wspomnienia zesłańca opisuje Monika Odrobińska.

Po co wybory? – To nie rząd, ale państwo polskie ma konstytucyjny obowiązek zorganizować wybory – pisze Jacek Karnowski.

Francuski łącznik w Hiszpanii – Czy Francja ingeruje w wewnętrzne sprawy Hiszpanii? – pisze Marcin Zatyka.

Niósł Boga ludziom – Wspomnienia osobistego lekarza św. Jana Pawła II z jego towarzyszenia papieżowi – przedstawia Anna Artymiak.

Sens ofiary Chrystusa – O religijnych i społecznych realiach życia w Ziemi Świętej w czasie Paschy Chrystusa – pisze Jan Gać.

Prymas Wyszyński i naród  – Prymas czuł się reprezentantem nie tylko katolików w Polsce, ale całego narodu – twierdzi ks. prof. Piotr Mazurkiewicz.

Czy grożą nam puste półki? – Jak wygląda bezpieczeństwo żywnościowe Polski? – pokazuje Agnieszka Domańska.

Sopran w Bożych rękach – Sylwetkę światowej sławy polskiej sopranistki Dominiki Zamary – przedstawia Irena Świerdzewska.

Orionista z KL Dachau – O heroicznej postawie ks. Franciszka Drzewieckiego, który nawet w obozie zagłady zachował wiarę i człowieczeństwo – przedstawia Anna Jagodzińska.

O Jarosławie Gowinie – Różnimy się poglądami, ale są rzeczy, za które bardzo go cenię – pisze Marek Jurek.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 18 stycznia

Wtorek, II Tydzień zwykły
Dzień Powszedni
Niech Ojciec Pana naszego, Jezusa Chrystusa, przeniknie nasze serca swoim światłem.
+ Czytania liturgiczne (rok C, :II):  Mk 2,23-28
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

- Reklama -


E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter