15 grudnia
sobota
Niny, Celiny, Waleriana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

XX Targi Wydawców Katolickich

Ocena: 0
4513

W dniach 15-17 listopada na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim odbędą się XX Targi Wydawców Katolickich organizowane przez Stowarzyszenie Wydawców Katolickich i Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II. Swój udział w targach zapowiedziało 35 oficyn wydawniczych z całej Polski.

 

fot. mat pras

Targi są znakomitą okazją dla wydawnictw do zaprezentowania swojego dorobku wydawniczego, promowania czytelnictwa, spotkania z czytelnikami, a wszystkim zainteresowanym dobrą książką do spotkania z nią w jednym miejscu o szerokim wachlarzu tematyki, edytorstwa i formach (książka tradycyjna, elektroniczna, e-booki).

Patronatem honorowym tegoroczne TARGI objęli:
– Jego Ekscelencja Ksiądz Arcybiskup Stanisław Budzik – Metropolita
Lubelski
– Dr Krzysztof Żuk – Prezydent miasta Lublin
– Ksiądz prof. dr hab. Antoni Dębiński – Rektor Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Uroczyste otwarcie Targów nastąpi w pierwszym dniu trwania o godz. 10.00. Będą się one odbywały w holu Collegium Jana Pawła II, na parterze, w godz.od 9.00 – 18.00. Wstęp bezpłatny.

XX Targi Wydawców Katolickich zostaną ubogacone koncertem – programem muzyczno-poetyckim w wykonaniu Polskiej Opery Kameralnej, którego przesłanie zawiera się w haśle: "Lublin w służbie państwa i wiary na przestrzeni wieków". Odbędzie się on 16 listopada o godz. 19.00 w Auli im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Program koncentruje się na prezentacji trzech wydarzeń istotnych z punktu widzenia historii Lublina i regionu. Pierwszym z nich jest 700-lecie lokacji miasta Lublin, drugim przypadająca w listopadzie 2018 roku 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, a trzecim 100. rocznica powołania Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

W dniach 18-19 listopada odbędzie się Ogólnopolskie Sympozjum Katechetyczne.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:


Najczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -