8 sierpnia
sobota
Cypriana, Emiliana, Dominika
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Życzenia i gratulacje

Ocena: 0
1970
Z okazji dziesięciolecia tygodnika „Idziemy” otrzymaliśmy wiele listów. Przytaczamy fragmenty niektórych z nich.
Upominek od prezydenta Andrzeja Dudy
przekazał szef jego gabinetu, minister Adam Kwiatkowski

PREZYDENT RP

Z okazji jubileuszu dziesięciolecia tygodnika „Idziemy” składam serdeczne gratulacje jego założycielom, redaktorom i współpracownikom. Pragnę wyrazić uznanie dla dotychczasowego dorobku tego szacownego grona, skupiającego wiele wybitnych osobistości Kościoła katolickiego w Polsce.

Stawiając na wysoki poziom publikacji, tygodnik, choć wydawany w diecezji warszawsko-praskiej, zdobył sobie wiernych czytelników także poza jej granicami. Tym samym biblijne wezwanie „Wstańcie, chodźmy!” – które święty Jan Paweł II uczynił tytułem swojej książki – spotkało się z wyjątkowo aktywnym odzewem. „Idziemy” w nowoczesnej formie krzewi wskazania naszego wielkiego Rodaka na stolicy Piotrowej. To bardzo odpowiedzialna rola, bowiem według słów Papieża Polaka środki społecznego przekazu osiągnęły takie znaczenie, że dla wielu są głównym narzędziem informacyjnym i formacyjnym, przewodnikiem i natchnieniem w zachowaniach indywidualnych, rodzinnych, społecznych. Przede wszystkim, nowe pokolenia wzrastają w świecie uwarunkowanym przez mass-media.

Twórcom i czytelnikom tygodnika „Idziemy” życzę, aby świętowali razem jeszcze wiele jubileuszy tego ambitnego pisma. Niech jego głos brzmi zawsze mocno i wyraźnie. Raz jeszcze winszuję owocnego dziesięciolecia i serdecznie wszystkich Państwa pozdrawiam.

Z wyrazami szacunku
Andrzej Duda

ABP STANISŁAW GĄDECKI

Zespołowi Redakcyjnemu oraz Czytelnikom tygodnika Idziemy – z okazji 10-lecia istnienia pisma – życzę, by przygotowywanie tekstów i ich lektura służyły pogłębianiu pobożności, znajdującej odzwierciedlenie w uległości sumień wobec Bożych natchnień i w realizacji szlachetnych przedsięwzięć wspierających osoby potrzebujące pomocy na drodze ku Bogu.

Z pasterskim błogosławieństwem

† Stanisław Gądecki
Arcybiskup Metropolita Poznański
Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

BP ARTUR MIZIŃSKI

Korzystam z okazji, aby na ręce Czcigodnego Księdza Redaktora złożyć wyrazy uznania dla całej Redakcji Tygodnika. Miło mi stwierdzić, że „Idziemy” już od 10 lat bardzo dobrze służy pielęgnowaniu życia religijnego swoich czytelników. Na dalsze dekady aktywnej i owocnej obecności na „orbicie” mediów katolickich życzę obfitego Bożego błogosławieństwa.

Niech Wam, a także gronu Waszych współpracowników, tworzących środowisko dziennikarskie, towarzyszy światło Ducha Świętego. Niech prowadzi Was w realizacji pięknego zamierzenia, jakim jest utrwalanie owoców pontyfikatu św. Jana Pawła II, przez tworzenie czasopisma promującego jego system wartości. Życzę, aby Święty Papież Polak, którego „Idziemy” uznaje za patrona i duchowego ojca, wyjednał swoim orędownictwem dalszy piękny rozwój pisma. Niech skutecznie realizuje ono swoje najbardziej szczytne założenia i kształtuje zaangażowaną społeczność ludzi cechujących się odwagą potrzebną do głoszenia niezmiennych, chrześcijańskich wartości oraz stawania się czytelnym przykładem wcielania ich w życie codzienne.

Bp Artur G. Miziński
Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski

LIDIA DUDKIEWICZ

Czcigodny Księże Redaktorze,

Z okazji jubileuszu 10-lecia tygodnika „Idziemy” życzymy dalszych twórczych pomysłów, ich owocnej realizacji, satysfakcji i radości z pracy ewangelizacyjnej poprzez środki społecznego przekazu. Niech medialna służba tygodnika „Idziemy” pozwala jak największej liczbie wiernych karmić się Słowem Bożym i umacniać nim na drodze do świętości.

Mamy nadzieję na dobrą, owocną współpracę i pragniemy, abyśmy zawsze podążali tą samą drogą służby Słowu i służby ludziom. Szczęść Boże!

Z wyrazami szacunku i zapewnieniem o modlitwie

Redaktor Naczelna
z Zespołem „Niedzieli”

fot. Michał Wypych
Idziemy nr 37 (520), 13 września 2015 r.


PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 8 sierpnia

Sobota, XVIII Tydzień zwykły
+ Wspomnienie św. Dominika, prezbitera
Nasz Zbawiciel, Jezus Chrystus, śmierć zwyciężył,
a na życie rzucił światło przez Ewangelię.

+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Ha 1, 12 – 2, 4; Ps 9, 8-13;Mt 17, 14-20
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

Nowenna do Matki Bożej Łaskawej w intencji Ojczyzny (5-14 sierpnia)
Dziś: parafia Miłosierdzia Bożego w Ząbkach

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter