27 maja
poniedziałek
Augustyna, Juliana, Magdaleny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

27 kwietnia papież przyjmie premiera Ukrainy

Ocena: 0
472

Jeszcze w tym tygodniu, przed wyruszeniem w podróż apostolską na Węgry (28-30 kwietnia), papież Franciszek przyjmie premiera Ukrainy Denysa Szmyhala, urzędującego od 4 marca 2020 r. Do wizyty szefa ukraińskiego rządu w Watykanie dojdzie 27 kwietnia rano.

fot. PAP/EPA/GIUSEPPE LAMI

Będzie to drugie spotkanie ukraińskiego polityka z Ojcem Świętym, a pierwsze od pełnoskalowej agresji Federacji Rosyjskiej na Ukrainę. Pierwsza papieska audiencja dla Denysa Szmyhala miała miejsce 25 marca 2021 roku.

Premier Ukrainy weźmie udział 26 kwietnia w stolicy Włoch w bilateralnej konferencji na temat powojennej odbudowy swego kraju.

Zdaniem redaktorów blogu Il Sismografo, to spotkanie w przededniu wizyty Ojca Świętego na Węgrzech będzie ważne i może być bardzo pomocne w utrzymaniu otwartych kanałów humanitarnych. Trudno natomiast oczekiwać, aby rozmowy te miały znaczenie decydujące o pokoju w Europie. Ukraińskie spojrzenie na konflikt wojenny, w który kraj ten został wciągnięty przez inwazję Kremla, różni się od spojrzenia papieża Franciszka i jego dyplomacji. W sprawach zasadniczych między stronami istnieją fundamentalne różnice zdań – uważają obserwatorzy problematyki watykańskiej.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 27 maja

Poniedziałek, VII Tydzień zwykły
Jezus Chrystus, będąc bogatym, dla was stał się ubogim,
aby was ubóstwem swoim ubogacić.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mk 10, 17-27
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
+ Nowenna do św. Urszuli Ledóchowskiej 20-28 majaNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter