6 grudnia
środa
Mikołaja, Jaremy, Emiliana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Abp Szewczuk: Rosja próbuje wyludnić Ukrainę

Ocena: 0.4
525

„Znowu wczorajszy dzień i ostatnia noc wydawały się po prostu piekielnymi niektórym miastom i wioskom na Ukrainie” – przyznał abp Światosław Szewczuk. Rosjanie masowo ostrzelali m.in. Zaporoże i Krzywy Róg. „Ale w całym kraju działają punkty oporu, jakie przetworzyły się w przestrzeń solidarności, wzajemnego wsparcia, wzajemnej służby. Taką pomocą ratujemy siebie nawzajem, umacniamy naszą ojczyznę i pomagamy jeden drugiemu wytrwać w owej nierównej walce” – wskazał hierarcha.

Fot. PAP/Viacheslav Ratynskyi - Zniszczone po rosyjskim ataku miasto Borodzianka k. Kijowa. Trwa inwazja Rosji na Ukrainę.

Zwierzchnik ukraińskich grekokatolików kontynuował rozważania na temat troski o wychowanie dzieci podczas wojny. Zwrócił dziś uwagę na pracowników administracji szkolnej, którzy trudzą się w celu zapewnienia możliwych warunków do rozwoju oraz koniecznego bezpieczeństwa w tym trudnym czasie. Zachęcił do wspierania ich w owych wysiłkach.

Hierarcha wzywał też pomocy archanioła Michała i niebiańskich wojsk, podkreślając, w jakiej pozycji znajduje się obecnie cała Ukraina w obliczu rosyjskiej agresji.

Szczyt walk obronnych w ramach wojskowych starć odbywa się wokół miast Bachmut i Awdijiwka. Nasze chłopaki i dziewczyny bardzo proszą o modlitwę za nich. Tam jest teraz najtrudniej, sytuacja pozostaje bardzo ciężka. Tak przyznają wszyscy przywódcy wojskowych organów władzy państwowej. I dlatego nasze wojsko właśnie w tym rejonie potrzebuje naszej uwagi, modlitwy, pomocy

– mówił abp Szewczuk.

Dzisiaj otrzymaliśmy też przykrą informację, że rosyjscy agresorzy rzeczywiście prowadzą planową taktykę i politykę wyludniania naszych ukraińskich ziem, szczególnie tam, gdzie zdołali okupować jakąś część naszego kraju. Zgodnie z najnowszymi danymi, 2 mln 800 tys. Ukraińców przymusowo deportowano, wygnano z ich miast oraz wiosek, które zagarnięto. Z kolei terytoria Ukrainy pod kontrolą naszych władz cierpią z powodu metodycznego niszczenia infrastruktury (…) – znowu po to, aby obniżyć morale mieszkańców i sprawić, że opuszczą swoje miejscowości. Módlmy się dzisiaj za tych naszych braci i siostry kochających własną ojczyznę oraz robiących wszystko w celu pozostania w swojej wiosce czy mieście (…). Kochajmy Ukrainę razem. Nie śpieszmy się do jej opuszczenia, ale pomagajmy sobie nawzajem, by owa taktyka wyludniania naszego kraju doznała porażki i zupełnie upadła. Bo miłujemy Ukrainę nie tylko słowami, lecz swoim życiem, swoimi czynami, swoim osobistym świadectwem.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 6 grudnia

Środa, I Tydzień adwentu
Oto Pan przyjdzie, aby lud swój zbawić.
+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 4, 18-22
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)
Nowenna przed Niepokalanym Poczęciem NMP: 29 XI-7 XII
+ Nowenna do św. Jana od Krzyża

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter