21 maja
wtorek
Wiktora, Kryspina, Tymoteusza
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Franciszek wezwał do modlitwy za Afganistan

Ocena: 0
1127

Papież Franciszek wyraził zaniepokojenie z powodu sytuacji w Afganistanie. Wezwał do modlitwy za ten kraj. Ojciec Święty mówił o tym na zakończenie południowego spotkania z wiernymi na Anioł Pański.

Fot. PAP/EPA/STRINGER

Proszę was, abyście wraz ze mną modlili się do Boga pokoju, aby ustał szczęk broni, i aby można było znaleźć rozwiązania przy stole dialogu. Tylko w ten sposób udręczona ludność tego kraju - mężczyźni i kobiety, starcy i dzieci będą mogli powrócić do swych domów, żyć w pokoju i bezpieczeństwie, przy pełnym wzajemnym szacunku

– zaapelował Franciszek.

Sytuacja w Afganistanie jest dramatyczna. Nawet najczarniejsze scenariusze nie przewidywały tak silnej i szybkiej ofensywy talibów. Większość miast poddała się bez walki.

„Opuścili nas wszyscy. Najgorszy los czeka kobiety i dziewczynki” – mówi mieszkająca w Kandaharze Pashtana Zalmai Khan Durrani. Informuje o dokonywanych przez talibów egzekucjach. Wskazuje też na dramatyczną sytuację humanitarną Afgańczyków. 23-latka, która kieruje jedną z największych afgańskich organizacji zajmujących się kształceniem kobiet wyznaje, że dla jej pokolenia powrót talibów jest horrorem, o którym słyszeli jedynie z opowieści rodziców.

Gdy Franciszek wzywał do modlitwy za Afganistan u bram Kabulu  trwała już walka o zdobycie tego miasta. Afgański rząd podjął negocjacje z talibami o pokojowym przekazaniu władzy. Wkrótce potem rzecznik talibów oznajmił, że trwają zabiegi o „pokojowe poddanie Kabulu”.

Przeczytaj także:

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 21 maja

Wtorek, VII Tydzień wielkanocny
Nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego,
jak tylko z krzyża Pana naszego

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mk 9, 30-37
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

+ Nowenna do św. Rity 13-21 maja
+ Nowenna do św. Urszuli Ledóchowskiej 20-28 majaBlog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter