25 września
piątek
Aurelii, Wladyslawa, Kleofasa
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Ks. Hansen na forum Rady Bezpieczeństwa ONZ

Ocena: 4.75
1342

Podczas debaty na forum Rady Bezpieczeństwa ONZ w Nowym Jorku na temat: „Sytuacja na Bliskim Wschodzie i problem palestyński” głos zabrał przedstawiciel Stolicy Apostolskiej przywołując ostatnie przykłady z przemówienia Papieża, w którym odniósł się on do pogarszającej się sytuacji w regionie Bliskiego Wschodu.

fot. pixabay.com /CCO

Ks. Friedrik Hansen zaznaczył, iż dla Franciszka szczególnie istotne jest niezłomne i skuteczne zaangażowanie, aby położyć kres „zmowie milczenia na temat wojny, która w ciągu ostatniej dekady zniszczyła Syrię”. Konieczne jest wypracowanie odpowiednich i dalekowzrocznych rozwiązań, które umożliwią wyczerpanemu wojną narodowi syryjskiemu odzyskanie pokoju i rozpoczęcie odbudowy kraju. Milczenie i obojętność grożą również zaostrzeniem konlfiktu w Jemenie, który cierpi z powodu jednego z najpoważniejszych kryzysów humanitarnych w najnowszej historii . Wskazał na wzrost napięcia w stosunkach pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Iranem oraz kryzysy w Iraku i Libanie, które mogą tworzyć podwaliny szerszego konfliktu.

Dyplomata watykański zwrócił uwagę, że Stolica Apostolska i Papież poświęcają szczególne zainteresowanie Świętemu Miastu Jerozolimie, powołanej do bycia miastem pokoju oraz miejscem spotkania i zgodnego współistnienia, w którym pielęgnuje się wzajemny szacunek oraz dialog. Ks. Hansen podkreślił, iż w swoim styczniowym przemówieniu Ojciec Święty ponownie podkreślił potrzebę zaangażowania wspólnoty międzynarodowej w rozwiązanie konfliktu izraelsko-palestyńskiego.

Niepokój budzi perspektywa pogarszania się sytuacji, o czym wspomniał w swoim grudniowym raporcie Sekretarz Generalny ONZ, co jeszcze bardziej osłabia możliwość realizacji koncepcji dwóch państw w oparciu o granice z 1967 roku. Przedstawiciel Stolicy Apostolskiej wyraził nadzieję, że Organizacja Narodów Zjednoczonych, jako zasłużona, międzynarodowa organizacja, na progu obchodów swojego 75-lecia pomoże wielu narodom w osiągnięciu pokoju, bezpieczeństwa i pomyślności

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 25 września

Piątek, XXV Tydzień zwykły
+ Dzień Powszedni lub wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa
Błogosławiony Pan, Opoka moja.
On mocą i warownią moją.

+ Czytania liturgiczne (rok A, II): Koh 3,1-11; Ps 144,1b.2abc.3-4; Łk 9,18-22
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

- Reklama -


Najczęściej czytane artykuły

E-WYDANIE


Zachęcamy do prenumeraty e-wydań tygodnika IdziemyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -Newsletter