29 września
czwartek
Michala, Gabriela, Rafala
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Lekarze do premier Kopacz

Ocena: 0
2291
Zwracamy się do Pani poruszeni nieodpowiedzialną – naszym zdaniem – decyzją Ministerstwa Zdrowia, która dopuszcza sprzedawanie w Polsce pigułek „dzień po” bez recepty.
Produkt ten jest kierowany głównie do młodych, a nawet młodocianych Polek, niedojrzałych jeszcze psychicznie i społecznie. Z założenia ma on wywrzeć co najmniej dwa negatywne skutki. Pierwszy, szybki, dotyczy samej młodej kobiety i jej ewentualnego, jeszcze niezagnieżdżonego w macicy dziecka. Zawsze zakłóca strukturę i funkcję endometrium, co, zwłaszcza w pierwszych latach dojrzałości płciowej, pociąga za sobą różnoraką patologię, jako przyczynek do bezpłodności włącznie.

Jeśli doszło do zapłodnienia i nowy człowiek już żyje w jajowodzie, dopuszczony bez recepty produkt zadziała jako środek wczesnoporonny, antynidacyjny.

Drugi, odłożony w czasie skutek negatywny, dotyczy zmian mentalności dziewczyny, już matki, jej partnera seksualnego, rodziców ludzi młodych, a nawet nauczycieli. Niedojrzali psychicznie i społecznie młodzi ludzie, podejmujący nieodpowiedzialne współżycie seksualne, przyzwyczają się do tego, że bezstresowo i bezkarnie można zabijać własne dzieci, jeśli nie były zaplanowane. Taki stosunek do własnego dziecka, do drugiego człowieka, do jego życia, bez trudu będzie rozszerzać się na „zbytecznych” własnych rodziców, „uciążliwych” znajomych, „niepotrzebnych” starców i chorych.

Jeśli rodzice i nauczyciele milcząco zgodzą się na deprawację młodzieży za pośrednictwem pigułki „dzień po”, całe społeczeństwo polskie rychło będzie doświadczało i oglądało głębokie patologie społeczne wśród nas. Ani Ministerstwo Zdrowia, ani rząd Polski nie ma obowiązku realizowania antyludzkich wskazań unijnych. Zgodnie z prawem Unii Europejskiej rząd każdego kraju członkowskiego sam decyduje o tym, czy to (lub inne) zalecenie wprowadzi w życie. Zaledwie kilka miesięcy temu Polska swobodnie odrzuciła unijne wskazanie, iż nie wolno karać ani osoby, ani placówki służby zdrowia, która nie wykonuje m.in. aborcji ze względu na klauzulę sumienia.

Mamy świadomość wielorako trudnej sytuacji Polski, nad którą sprawuje Pani aktualnie rządy. Tym bardziej, jak uważamy, najwięcej uwagi należy poświęcić człowiekowi, każdemu człowiekowi, zwłaszcza najsłabszemu, oraz poszanowaniu podstawowych wartości, w tym prawa do życia. Należy wycofać błędną i złą decyzję Ministerstwa Zdrowia. To się społecznie opłaci.

dr n. med. Jacek Brendzel,
dr n. med. Wanda Terlecka,
Katolickie Stowarzyszenie Lekarzy Polskich

Idziemy nr 5 (488), 1 lutego 2015 r.PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 29 września

Czwartek, XXVI tydzień zwykły, święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
Błogosławcie Pana, wszyscy Jego aniołowie,
wszyscy słudzy, pełniący Jego wolę.

+ Czytania liturgiczne (rok C, II): J 1, 47-51
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz

- Reklama -


Najwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter