22 lutego
czwartek
Marty, Malgorzaty, Piotra
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Papież spotkał się z prezydentem Francji

Ocena: 0
757

Papież Franciszek, który przebywa z wizytą w Marsylii, spotkał się dziś z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem. Wcześniej uczestniczyli oni w sesji zamykającej III edycję Spotkań Śródziemnomorskich. Spotkanie trwało ponad 20 minut.

fot. PAP/EPA

Po spotkaniu prezydent Macron z małżonką Brigitte, pozowali do wspólnej fotografii z Franciszkiem. 

Papież przybył do Marsylii na zakończenie trzeciej edycji Spotkań Śródziemnomorskich. Macron wysłuchał papieskiego przemówienia na zakończenie obrad. Oprócz wyraźnego odniesienia do kryzysu migracyjnego zawierało ono szereg kwestii, w których Papież i Prezydent Francji mają rozbieżne opinie. Franciszek sprzeciwił się eutanazji oraz upomniał się o los nienarodzonych dzieci, „odrzuconych w imię fałszywego prawa do postępu”. 

O godz. 16.15 Ojciec Święty odprawi Mszę św. na Stade Vélodrome, na której obecność zapowiedział także prezydent Francji. Ma wziąć on też udział w wieczornym pożegnaniu Papieża na lotnisku. Po uroczystym pożegnaniu o godz. 19.15 samolot papieski wystartuje do Rzymu.

W programie papieskiej wizyty przewidziano równoległe spotkanie premier Élisabeth Borne z watykańskim sekretarzem stanu kard. Pietro Parolinem. Prezydent zapowiedział swój udział w papieskiej Mszy na stadionie Vélodrome.

Dziś rano Macron osobiście powitał Papieża przed Pałacem Pharo w Marsylii. Widząc jego problemy z poruszaniem, zaproponował, by Franciszek oparł się na jego ramieniu. 

Francuskie media podkreślają, że jest to pierwsza od 500 lat wizyta Papieża, w założonej w VI w. p.n.e. Marsylii. Dziennikarze mówią o wprowadzanych nadzwyczajnych zabezpieczeniach, zaznaczając jednocześnie, że wydarzenie to budzi aprobatę mieszkańców portowego miasta i entuzjazm wiernych.

Franciszek może przynieść trochę pokoju

– czytamy.

Wizyta papieska, w najstarszym i drugim co do wielkości po Paryżu mieście we Francji, będzie skupiona wokół problematyki migracji i uchodźców. 

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 22 lutego

Czwartek, I Tydzień Wielkiego Postu
Święto katedry św. Piotra Apostoła
Ty jesteś Piotr, czyli Opoka,
i na tej opoce zbuduję mój Kościół,
a bramy piekielne go nie przemogą.


+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mt 16, 13-19
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego)

+ Modlitwa o pełne zaufanie Jezusowi
Modlitwa o dobre przeżycie Wielkiego Postu
+ Nowenna zawierzenia woli Bożej - o. Dolindo

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszMateriał Partnera PortaluNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter