20 czerwca
czwartek
Diny, Bogny, Florentyny
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Paweł Kukiz ostro o wyborach. W Warszawie chce skasować "układ ratuszowy"

Ocena: 0
860

Paweł Kukiz mówiąc o wyborach samorządowych stwierdził, że "ten system tak nam zrył mózgi, że głosujemy na kogoś jedynie dlatego, że mniej kradnie". "Jak można tak upodlić naród?” – dodał. "Układ ratuszowy" w Warszawie należy jak najszybciej odsunąć od władzy, nie ma co do tego wątpliwości i jest mi obojętne kto to zrobi, byleby był to ktoś uczciwy i chcący ten układ "wywalić" – powiedział lider ruchu Kukiz'15.

Konwencja Kukiz'15 w Częstochowie, fot. PAP/Waldemar Deska

Lider Kukiz’15 powiedział w Polsat News, że gdyby głosował w Warszawie, to oddałby swój głos na posła Kukiz'15 Marka Jakubiaka. Dodał jednak, że niekoniecznie cała jego sympatia jest mocno nakierowana na Jakubiaka - wcześniej wymieniał np. kandydata komitetu Wygra Warszawa Jana Śpiewaka.

"Jest mi obojętne kto odsunie skorumpowany układ ratuszowy w Warszawie. To jest podstawowa sprawa, o to mi chodzi” - podkreślił Kukiz.

Odnosząc się do innych kandydatów do władz Warszawy stwierdził, że nie wierzy w szczere intencje Piotra Guziała kandydata na wiceprezydenta stolicy wysuniętego przez kandydata Zjednoczonej Prawicy Patryka Jakiego, kiedy mówi on, że „idzie ratować warszawiaków”.

„Dla mnie najważniejszy jest interes obywateli, a nie Jakubiaka, Rozenka (kandydata SLD na prezydenta Warszawy - PAP) czy kogokolwiek innego, czy ruchu Kukuzi’15” - dodał.

Lider Kukiz’15 skrytykował wypowiedź Guziała, który sugerował na Twitterze, że gdy wybory prezydenta Warszawy wygra Rafał Trzaskowski kandydat Koalicji Obywatelskiej, to Warszawa na lata będzie odcięta od funduszy budżetu państwa na budowę metra, mostów, obwodnicy, ponieważ rząd PiS nie zawierzy PO po aferze reprywatyzacyjnej, dlatego każdy pragmatyczny mieszkaniec chcąc rozwoju Warszawy powinien wybrać Patryka Jakiego.

„To coś strasznego, nasz naród jest traktowany jak niewolnicy” – powiedział Kukiz. Dodał, że obywatele są tak indoktrynowani, że „w Łodzi są w stanie wybrać panią, która jest oszustką, bo tak stwierdził sąd”.

Nawiązał tu do sprawy ubiegającej sie o reelekcję prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej, która w końcu września została skazana prawomocnie na kare grzywny.

Przedstawiciele PiS, w tym szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin, uważają, że nawet jeśli wygra ona wybory nie będzie mogła objąć urzędu prezydenta, bo choć zgodnie z Kodeksem wyborczym, może ona kandydować w wyborach, gdyż nie została skazana na kare pozbawienia wolności, to zgodnie z ustawą o pracownikach samorządowych, że prezydentem miasta może być tylko osoba niekarana za przestępstwo popełnione z winy umyślnej i ścigane z oskarżenia publicznego. Przedstawiciele PO uważają, że wypowiedzi przedstawicieli PiS to wpływanie na proces wyborczy. Kukiz stwierdził, że "ten system tak nam zrył mózgi, że głosujemy na kogoś jedynie dlatego, że mniej kradnie". "Jak można tak upodlić naród?” – dodał.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 19 czerwca

Strzeżcie się, żebyście uczynków pobożnych nie wykonywali przed ludźmi po to, aby was widzieli.

Dziś w Kościele: środa XI tydzień zwykły
+ dzień powszedni albo wspomnienie św. Romualda, opata
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): 2 Kor 9,6-11; Ps 112 (111),1b-2.3-4.9; Mt 6,1-6.16-18.
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytańNajczęściej czytane artykułyNajwyżej oceniane artykuły

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -

JAN PAWEŁ II MÓWIŁ DO NAS

Pierwsza pielgrzymka Jana Pawła II w czerwcu 1979 roku do Polski zmieniła trwale naszą ojczyznę i nas samych. Co wtedy papież chciał nam przekazać? Co zapamiętaliśmy?
+ 2 czerwca: Warszawa - Okęcie i Plac Zwycięstwa (1)
+ 3 czerwca: Warszawa i Gniezno (2)
+ 4 czerwca: Czestochowa (3)
+ 5 czerwca: Czestochowa (4)
+ 6 czerwca: ostatni dzień w Częstochowie i Kraków (5)
+ 7 czerwca: Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice, Oświęcim-Brzezinka (6)
+ 8 czerwca: Nowy Targ, Kraków (7)
+ 9 czerwca: Kraków, Nowa Huta, Kraków (8)
+ 10 czerwca: Kraków i pożegnanie z ojczyzną (9)