10 grudnia
niedziela
Julii, Danieli, Bogdana
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Prezydent Ukrainy: nie zniszczycie naszej wiary w Ukrainę i w Boga

Ocena: 2.65
1211

Nawet gdybyście zniszczyli wszystkie nasze ukraińskie katedry i kościoły - nie zniszczycie naszej wiary w Ukrainę i w Boga – powiedział w ósmym dniu wojny prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w przesłaniu do narodu.

fot. twitter.com/agencja_KAI/

"Pierwsze godziny i dni wojny na pełną skalę były rzeczywiście niezwykle trudne. Ale byliśmy zjednoczeni i dlatego byliśmy silni. I tak będziemy kontynuować, trwać. Rosyjskie ataki rakietowe i bombowe na ukraińskie miasta to przyznanie się do tego, że na naszej ziemi nie udało nam się zrobić nic istotnego. Wszystkie nasze linie obronne zostały utrzymane. Przeciwnik nie odnosi sukcesów na żadnym z kierunków strategicznych. Są one tłumione. Są skazani na zagładę" - podkreślił prezydent Zełenski.

W przemówieniu prezydent wspomniał również o ataku rakietowym okupantów na katedrę Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Charkowie:

"Kijów przetrwał noc i wytrzymał kolejny atak rakietowy i bombowy. Zadziałała nasza obrona przeciwlotnicza. Chersoń, Izium, wszystkie inne miasta, w które z powietrza uderzyli okupanci, uderzyli mocno i potężnie i nic im to nie dało. Czernihów, Sumy, Nikołajew bronią się. Chcą zniszczyć jeszcze Odessę. Ale zobaczą tylko dno Morza Czarnego. Bo to oni są na dnie. Celem Rosji jest katedra Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Charkowie. Jeden z najstarszych zabytków prawosławnych w mieście, pomnik Ukrainy. W czasie wojny katedra stała się schronieniem dla mieszkańców Charkowa. Jest to schronienie dla wszystkich ludzi: zarówno wierzących, jak i niewierzących. Dla wszystkich, bo wszyscy są równi. Miejsce święte.

"Teraz jest to miejsce ogarnięte wojną. Oni nawet tego się nie boją! Wykorzystują fakt, że Bóg nie daje natychmiastowej odpowiedzi. Ale On widzi. A On odpowiada. Odpowiada w sposób, którego nie da się ukryć. Nie ma bunkra, w którym nie można by usłyszeć odpowiedzi od Boga. Na pewno odbudujemy katedrę - tak, by nie pozostał w niej żaden ślad wojny. I nawet gdybyście zniszczyli wszystkie nasze ukraińskie kościoły i katedry - nie zniszczycie naszej szczerej wiary w Ukrainę i w Boga. Wiary w ludzi. Odbudujemy każdy dom, każdą ulicę, każde miasto. Rosji zaś mówimy: nauczcie się słów "reparacje" i "kontrybucje". Odpłacicie nam za wszystko, co uczyniliście przeciwko Ukrainie. W całości. Nie zapomnimy też o tych, którzy zginęli. Jesteśmy z Bogiem”.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 10 grudnia

Niedziela, II Tydzień Adwentu
Okaż nam, Panie, łaskę swoją
i daj nam swoje zbawienie.

+ Czytania liturgiczne (rok A, I): Mk 1, 1-8
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego) 
+ Komentarz „Idziemy” - Zwyczajność, prostota, skromność

ZAPOWIADAMY, ZAPRASZAMY

Co? Gdzie? Kiedy?
chcesz dodać swoje wydarzenie - napisz
Blisko nas
chcesz dodać swoją informację - napiszNajczęściej czytane artykułyNajczęściej czytane komentarzeNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.

POLACY POMAGAJĄ UKRAINIE

Polecane przez "Idziemy" inicjatywy pomocy
(chcesz dodać swoją inicjatywę - napisz)Newsletter