19 maja
niedziela
Iwa, Piotra, Celestyna
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Rafalska: Chcemy wesprzeć rodziców samotnie wychowujących dzieci

Ocena: 0
641

Chcemy wesprzeć rodziców, którzy samotnie wychowują dzieci – powiedziała w czwartek szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska. Dodała, że w ciągu trzech lat działalności resortu wydatki związane ze świadczeniami dla samotnych rodziców wzrosły trzykrotnie.

fot. PAP/Leszek Szymański

"Chcemy wesprzeć rodziców, którzy samotnie wychowują dzieci, ale przy okazji chciałam powiedzieć, że nakłady na samotnych rodziców w 2015 wyniosły 2,45 mld zł, w 2017 roku wszystkie wydatki związane ze świadczeniami adresowanymi do samotnych rodziców – głównie samotnych mam – wzrosły trzykrotnie i są na poziomie 7 mld zł" – powiedziała szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska.

Rafalska podkreśliła, że nigdy wcześniej żaden inny rząd nie wspierał rodziców samotnych tak jak rząd Prawa i Sprawiedliwości. Wymieniła tu m.in. przywrócenie funduszu alimentacyjnego, zaznaczyła również, że rząd podejmuje "absolutnie wszelkie systemowe rozwiązania, żeby poprawić ściągalność alimentacyjną".

Szefowa MRPiPS przypomniała, że od 1 stycznia będzie obowiązywał tzw. solidarnościowy fundusz wsparcia osób niepełnosprawnych.

"Chcemy budować nowoczesny system wsparcia osób niepełnosprawnych, system, który uzupełniałby te systemowe braki. Mówimy tu o wsparciu osób niepełnosprawnych i rehabilitacji społecznej, zawodowej, ale też leczniczej i o promowaniu rozwiązań nowatorskich" – powiedziała Rafalska.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

DUCHOWY NIEZBĘDNIK - 19 maja

" Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali tak, jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie. "

Dziś w Kościele: V Niedziela Wielkanocna
+ Czytania liturgiczne (rok C, I): Dz 14,21b-27 ; Ps 145,8-13 ; Ap 21,1-5a ; J 13,31-33a. 34-35.
+ komentarz Tygodnika Idziemy do czytań
+ komentarze Bractwa Słowa Bożego do czytańNajczęściej czytane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -