21 lipca
niedziela
Daniela, Diany, Wawrzynca
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Relacja kard. Zuppiego wysłanego do Moskwy

Ocena: 4.7
474

Bardzo martwimy się o ofiary. Zastanowimy się z papieżem nad tym, co usłyszeliśmy, nie mamy jeszcze planu, który mógłby przyczynić się do rozpoczęcia negocjacji – powiedział kardynał Matteo Zuppi, arcybiskup Bolonii i przewodniczący Konferencji Episkopatu Włoch. Na marginesie obchodów 10. rocznicy podróży papieża Franciszka na Lampedusę, która odbyła się w Villa Pallavicini w Bolonii purpurat krótko skomentował swoją niedawną podróż do Moskwy, w ramach misji powierzonej jemu przez Ojca Świętego.

fot. EPA/PAP

Jesteśmy bardzo zainteresowani kwestią humanitarną i obroną życia niewinnych. Nie ma planu pokojowego, nie ma mediacji, istnieje wielkie pragnienie, aby przemoc się skończyła i aby można było oszczędzić ludzkie życie, począwszy od obrony najmłodszych

– stwierdził specjalny papieski wysłannik do Kijowa i Moskwy.

Międzynarodowe spotkanie pod hasłem „Dla podniesienia świadomości w kwestii migracji”, w którym kard. Zuppi uczestniczył w Bolonii, zostało zorganizowane przez Fundację Migrantes i Krajową Koordynację Duszpasterstwa Chrześcijan Francuskojęzycznych we Włoszech.

Oprócz świadectw w obecności ambasadorów krajów afrykańskich przy Stolicy Apostolskiej oraz osobistości politycznych, cywilnych i wojskowych, na zakończenie spotkania przemawiali także szefowie biur ds. duszpasterstwa migrantów i współpracy misyjnej, kardynał Fridolin Ambongo, przewodniczący Sympozjum Konferencji Biskupów Afryki i Madagaskaru (SECAM) oraz właśnie kard. Zuppi.

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:

NIEDZIELNY NIEZBĘDNIK DUCHOWY - 21 lipca

XVI Niedziela zwykła
Moje owce słuchają mego głosu,
Ja znam je, a one idą za Mną.

+ Czytania liturgiczne (rok B, II): Mk 6, 30-34
+ Komentarz do czytań (Bractwo Słowa Bożego) 
+ Komentarz „Idziemy” - Stwórz się na nowo
Nowenna do św. Anny 17-25 lipca
+ Nowenna do św. Szarbela 19-27 lipcaNajwyżej oceniane artykuły

Blog - Ksiądz z Warszawskiego Blokowiska

Reklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.Newsletter