19 grudnia
środa
Gabrieli, Dariusza, Eleonory
Dziś Jutro Pojutrze
     
°/° °/° °/°

Rozpoczęło się spotkanie Beaty Szydło z premierem Węgier Viktorem Orbanem

Ocena: 0
220

W piątek po godz. 11. rozpoczęło się spotkanie premier Beaty Szydło z szefem węgierskiego rządu Viktorem Orbanem, który przybył z oficjalną wizytą do Warszawy. Premier Szydło zapowiadała, że podczas rozmowy będą poruszane m.in. tematy związane z bezpieczeństwem oraz sprawy unijne.

fot.PAP/Marcin Obara

 – Wiążemy duże nadzieje z wizytą premiera Viktora Orbana w Warszawie. Nie ukrywamy, że obydwa kraje mają wspólne stanowiska w toczących się sprawach w Unii Europejskiej – mówiła w czwartek Szydło. Zapowiedziała, że z Orbanem będzie rozmawiać o "relacjach bilateralnych i wspólnych projektach polsko-węgierskich". Jak dodała, chce także poruszyć tematy unijne i dotyczące bezpieczeństwa.

Rzecznik rządu Rafał Bochenek zauważył w rozmowie z PAP, że wizyta Orbana wpisuje się w kalendarz intensywnych polsko-węgierskich kontaktów na najwyższym szczeblu. – Spotkanie Beaty Szydło z Viktorem Orbanem będzie doskonałą okazją do potwierdzenia zbieżności stanowisk w najważniejszych sprawach, przede wszystkim z zakresu agendy unijnej – podkreślił Bochenek.

Dodał, że premierzy będą rozmawiali m.in. o unijnej polityce migracyjnej, propozycjach zmian dyrektywy o pracownikach delegowanych i o sprawach dot. jednolitego rynku cyfrowego. – W programie dyskusji przewidziano także sprawy bilateralne, a zwłaszcza polsko-węgierską współpracę gospodarczą i polityczną, chociażby w ramach V4 – wskazał.

Po spotkaniu szefów obu rządów, zaplanowano oficjalny obiad, a o godz. 12.30. spotkanie z mediami obu premierów.

Po południu szef węgierskiego rządu spotka się jeszcze z marszałkami Sejmu i Senatu: Markiem Kuchcińskim i Stanisławem Karczewskim, a także z liderem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

Rafał Białkowski (PAP)

PODZIEL SIĘ:
OCEŃ:
 

Najwyżej oceniane artykułyReklama

Miejsce na Twoją reklamę
W tym miejscu może wyświetlać się reklama Twoich usług i produktów. Zapraszamy do kontaktu.
- Materiał partnera serwisu -